Yüksek Imdb Puanına Sahip Kore Dizileri Listesi

Dünyada izlenme rekorları kıran Kore yapımı diziler listesi. Eğer bu Uzak Doğu kültürüyle harmanlanmış tarzda diziler arıyorsanız listemizde mutlaka izlemediğiniz bir dizi olabilir. Eğer sizde bu listenin gelişimine katkıda bulunmak istiyorsanız yorum bölümünden izleyip önerdiğiniz dizi isimlerini bizlerle paylaşabilirsiniz.

Dream

Imdb: 5.5

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 20 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 27 Haziran 2009 (İlk Yayın Tarihi) / 29 Eylül 2009 (Final bölümü)

Lee Jang Suk (Kim Bum) vaktini islah evindeki masum insanlarin cüzdanlarini çalmakla geçiren biridir.Islah evinden çiktikdan sonra, bir spor temsilcisi olan Nam Jae Yul (Joo Jin Mo) ile karsilasir. Lee Jang Suk(Kim Bum)'un hayali en iyi boksor olmaktir. Nam Jae Yul(Joo Jin Mo) ise Lee Jang Suk(Kim Bum)'a hayalini gerçeklestirmesinde yardimci olacak kisidir.

Dizi Detayları

Bride Of The Century

Imdb: 7.1

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 16 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 22 Şubat 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 12 Nisan 2014 (Final bölümü)

Bunun dışında genel anlamda konusu ise, zengin bir ailenin başında yer alan bir lanetin ve bu lanetin etkileri aynı zamanda yeni gelecek bir gelinin başına gelecek olaylardır. Hem lanetle hem de hayata dair genel zorluklarla uğraşacak olan başroller gücü birbirlerinden alacaklardır.

Dizi Detayları

Flower Boy Next Door

Imdb: 7.2

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 16 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 07 Ocak 2013 (İlk Yayın Tarihi) / 26 Şubat 2013 (Final bölümü)

Ko Dok-Mi (Park Shin-Hye) yalnız yaşayan dışarı çıkmayı pek sevmeyen biridir. Enrique Keum (Yoon Si-Yoon), onun komşusudur. Enrique, onu kendisini izlerken bulur ve ona yaklaşmaya çalışır. Ko Dok-Mi'nin dünyasına bir yolculuk başlar.

Dizi Detayları

Playful Kiss

Imdb: 7.1

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 16 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 01 Eylül 2010 (İlk Yayın Tarihi) / 21 Ekim 2010 (Final bölümü)

Beceriksiz bir lise öğrencisi olan Oh Ha-Ni (Jung So-Min) alt sınıfındaki popüler ve dahi bir öğrenci olan Baek Seung-Jo'ya (Kim Hyun-Joong) okulun ilk gününde onunla göz göze geldiğinden beri aşıktır. Bir gün, Ha-Ni bir mektup aracılığı ile aşkını ona itiraf etmeye karar verir.

Dizi Detayları

Heartstrings

Imdb: 7.2

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 15 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 29 Haziran 2011 (İlk Yayın Tarihi) / 18 Ağustos 2011 (Final bölümü)

Bir üniversitede okuyan gençlerin aşklarını, hayallerini ve arkadaşlıklarını konu alan dizi romantik türdeki bir müzikal yapımdır. Lee Shin üniversitede çağdaş müzik eğitimi almaktadır. Ancak gerçek hayatta müzikle alakası olmayan her şeye karşı alakasız, gelecekle ilgili hiçbir planı ve hayali olmayan soğuk birisidir.

Dizi Detayları

Who Are You: School

Imdb: 7.7

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 16 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 27 Nisan 2015 (İlk Yayın Tarihi) / 16 Mayıs 2015 (Final bölümü)

Dizi, Gangnam, Seul, Güney Kore'deki prestij sahibi özel bir lise olan Sekang Lisesi'nde geçmektedir. Eun-Byul (Kim So-Hyun), bu lisede popüler bir öğrencidir ve gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Bu arada, Lee Eun-Bi (Kim So-Hyun), Go Eun-Byul'a ikizi kadar benzemektedir.

Dizi Detayları

You're Beautiful

Imdb: 7.7

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 16 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 07 Ekim 2009 (İlk Yayın Tarihi) / 26 Kasım 2009 (Final bölümü)

Dizinin ana konusu aileleri ölünce yetimhanede büyüyen ikiz kardeşlerin başlarına gelen olaylar oluşturmaktadır. Yetimhaneden sonra kız olan kardeş rahibe olmak isterken erkek olan bir vokalist olmak istemektedir. Ve bu uğurda ANJELL grubu seçmelerine girer ve kazanır.

Dizi Detayları

My Girlfriend Is A Gumiho

Imdb: 7.8

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 16 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 11 Ağustos 2010 (İlk Yayın Tarihi) / 30 Eylül 2010 (Final bölümü)

Oldukça haylaz ve neşeli bir karakter olan Woong bir akşam büyükbabası ile tartışır ve geceyi geçirmek için bir tapınağa gider. Orada gizemli bir kadın kendisine direktifler veriri ve korkudan o da bunları yapar.

Dizi Detayları

Gu Family Book

Imdb: 8

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 24 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 08 Nisan 2013 (İlk Yayın Tarihi) / 25 Haziran 2013 (Final bölümü)

İnsan bir anneden (Lee Yeon-Hee) ve mitolojik yaratık bir babadan (Choi Jin-Hyuk) dünyaya gelen Choi Kang-Chi'nin (Lee Seung-Gi) insan olabilmek ve sevdiklerini koruyabilmek için verdiği mücadele anlatılmaktadır.

Dizi Detayları

The Legend of The Blue Sea

Imdb: 8.1

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 21 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 16 Kasım 2016 (İlk Yayın Tarihi) / 25 Ocak 2017 (Final bölümü)

Bir Denizkızı hikayesi. 16. Yy'da geçen hikayesiyle izleyicinin beğenisini kazanan "The Legend of The Blue Sea" vali görevine gelen Dam Ryung'a bir işyeri ziyareti sırasında denizde yakalanan deniz kızı gösterilir. Vali, deniz kızının tutsaklığını bitirmek için mücadele eder ve sonunda Sim Chung isimli denizkızı denize geri kavuşur.

Dizi Detayları

Oh My Ghostess

Imdb: 8.1

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 16 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 03 Temmuz 2015 (İlk Yayın Tarihi) / 22 Ağustos 2015 (Final bölümü)

Baş şefin yardımcısı olan Na Bong-Sun (Park Bo-Young) kendine karşı güvensizdir ve hiç arkadaşı yoktur. Çocukluğundan itibaren şaman olan büyükannesi sayesinde hayaletleri görebilmektedir. Bir gün küstah ve çekici bir hayalet onun bedenini ele geçirir. Bu arada, baş şef Kang Sun-Woo (Jo Jung-Suk), Bong-Sun'un ani değişiminden sonra onun farkına varmaya başlar.

Dizi Detayları

Boys Over Flowers

Imdb: 7.9

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 25 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 01 Ocak 2009 (İlk Yayın Tarihi) / 31 Mart 2009 (Final bölümü)

Geum Jan-di fakir bir aileden gelmektedir. Bir gün yaptığı bir kahramanlıktan dolayı Seul'un en iyi kolejinde burslu okumaya hak kazanır. Ancak okulun ilk günü zengin öğrenciler tarafından aşağılanır ve ezilir. En başta da Goo Jun-pyo.

Dizi Detayları

49 Days

Imdb: 8

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 20 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 16 Mart 2011 (İlk Yayın Tarihi) / 19 Mayıs 2011 (Final bölümü)

Shin Ji Hyun nişanlısı ile evlenme planları yaparken bir trafik kazasında ağır şekilde yaralanarak komaya girer. Ruh bekçisi ona 49 günlük son bir şans sayılabilecek bir ömrü ona verir. Ancak bunun tek şartı onun yüzünden incinen üç kişiyi bulmaktır.

Dizi Detayları

Faith

Imdb: 8

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 24 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 13 Ağustos 2012 (İlk Yayın Tarihi) / 30 Ekim 2012 (Final bölümü)

Goryeo Dönemi'nde (918-1392) gelişen sağlık görevlisi Kangchan'ın öyküsünü anlatmaktadır. Kangchan örnek tıbbi çalışmalarından dolayı sonunda onurlu bir hekim olmuştur. Dizi, ilk hekimlik aşamasından Kang-chan'ın "" konumuna ulaşmasına kadar Kang-chan'ın yaşamını kapsamaktadır. Özel Kwangsewon sağlık kurumunda çalışırken Kang-chan insanlara umut ve yeni bir hayat vermektedir.

Dizi Detayları

City Hunter

Imdb: 8.2

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 20 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 25 Mayıs 2011 (İlk Yayın Tarihi) / 29 Temmuz 2011 (Final bölümü)

Kim Hana, eski bir judocu olup Kore Başkanlık Ofisi'nde koruma olarak çalışmaktadır ve kendini Ulusal İletişim Takımı'nın çalışanı Lee Yoon Sung ve Kim Yoong Su adında bir savcı ile aşk üçgeninin ortasında bulur.

Dizi Detayları

W - W Two World

Imdb: 8.1

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 17 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 20 Temmuz 2016 (İlk Yayın Tarihi) / 17 Eylül 2017 (Final bölümü)

Süper zengin ve "W" isimli webtoondan bir karakter olan Kang Chul (Lee Jong Suk) ile gerçek dünyada bir cerrah olan Oh Yeon Joo (Han Hyo Joo) arasında yer alan aşk hikâyesi anlatılmaktadır.

Dizi Detayları

My Love from the Star

Imdb: 8.2

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 22 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 07 Şubat 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 27 Şubat 2014 (Final bölümü)

Do Min-Joon, 400 yıl önce Dünya'ya gelmiş olan insan görünümünde bir uzaylıdır. Tam evine dönmek üzereyken ünlü aktris Cheon Song-Yi'ye sırılsıklam âşık olur.

Dizi Detayları

Healer

Imdb: 8.5

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 20 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 08 Aralık 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 10 Şubat 2015 (Final bölümü)

Kim Moon-Ho isimli muhabir ünlü bir şirkette çalışmaktadır. Geçmişte yaşanan bir olayın gerçek yüzüne tanıklık etmesi ve olayın peşinden gitmesini Healer Dizisinin Konusunu oluşturmaktadır. Olayı araştırırken ona yardımcı olan ise hayranlık besleyen Healer kod adını kullanan Chae Young Shin'dir. 

Dizi Detayları

Goblin

Imdb: 8.6

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 16 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 02 Aralık 2016 (İlk Yayın Tarihi) / 21 Ocak 2017 (Final bölümü)

Bir goblin olan Kim Shin (Gong Yoo) sevdiği birçok insanın ölümünü görmüştür ve ölümsüz hayatını sonlandırmak istemektedir. Bunun için de insan bir goblin gelinine ihtiyacı vardır ve yüz yılardır bir goblin gelini aramaktadır. Bir gün, amnezyadan (hafıza kaybı) muzdarip olan bir ölüm meleği (Lee Dong-Wook) ile tanışır ve birlikte aynı evi paylaşmak zorunda kalır.

Dizi Detayları

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.