Vahşi Batı (Western) Konulu Diziler Listesi

Vahşi batı, kovboy temalı filmler gişe rekorları kırmış ve hala birçoğumuz bu filmleri izlemekten keyif alıyoruz. Peki ya daha uzun soluklu televizyon dizileri? Keşfedilmeye yeni başlanmış topraklarda kanunsuzluk, kelle avcıları, kasaba şerifleri, çift kanat bar kapılarıyla dönem dizileri sizleri bekliyor.

Hatfields & McCoys

Imdb: 8

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 3 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 28 Mayıs 2012 (İlk Yayın Tarihi) / 30 Mayıs 2012 (Final bölümü)

Amerikan İç Savaşı sırasında Batı Virginia / Kentucky bölgesinde yaşayan 2 aile arasındaki kan davasını konu eden, Western tarzı 3 bölümlük mini tv dizisidir.

Dizi Detayları

Walker

Imdb: 5.8

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 18 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 21 Ocak 2021 (İlk Yayın Tarihi) ---

Karısı ölmüş bir adam Austin'e geri döner ve çocuklarıyla bağ kurmaya çalışır. Ortağı ile ortak bir zemin arayışında olan Cordell Walker, gün geçtikçe karısının ölümü şüpheli bulmakta ve bunun üzerine gitmektedir. Anna Fricke tarafından yapımcılığı üstlenilen Walker, The CW kanalı tarafından yayımlanıyor.

Dizi Detayları

Godless

Imdb: 8.3

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 7 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 22 Kasım 2017 (İlk Yayın Tarihi) / 22 Kasım 2017 (Final bölümü)

Roy Goode isimli tehlikeli bir haydut ile onun eski ortağı Frank Griffin arasındaki kovalamacanın New Mexico'daki sadece kadınlardan oluşan bir kasaba olan La Belle'ye uzanmasını konu alan mini Netflix dizisidir.

Dizi Detayları

Hell on Wheels

Imdb: 8.3

Sezon Bilgisi: 5 Sezon / 57 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 26 Şubat 2012 (İlk Yayın Tarihi) / 23 Temmuz 2016 (Final bölümü)

1865 yılındaki iç savaşın bitimiyle topraklardaki hakimiyeti arttırmak için demiryolu inşaatleri Amerika'nın her yerini sarmıştır. Yürüyen Cehennem'de sadece vahşi batıyı değil, karısının ölümünden sonra kendini toparlamaya çalışan bir adamın demiryolu işçileri tarafından kullanılan ve demiryolu ile birlikte ilerleyen bir kasabadaki hikayesini anlatıyor.

Dizi Detayları

Longmire

Imdb: 8.3

Sezon Bilgisi: 6 Sezon / 63 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 03 Haziran 2012 (İlk Yayın Tarihi) / 17 Kasım 2017 (Final bölümü)

Modern dünyada vahşi batıyı keşfetmek için Absaroka County'nin karısının ölümünü atlatamamış bunalımdaki şerifi Walt Longmire'in hikayesini izleyebilirsiniz.Dizi sadık seyircisine rağmen A & E kanalından onay alamamış ve Netflix platformuna taşınmıştır. Burada da 2017 yılında final yapmıştır. 

Dizi Detayları

Westworld

Imdb: 8.6

DZB Puan: 8

Sezon Bilgisi: 4 Sezon / 29 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 03 Ekim 2016 (İlk Yayın Tarihi) ---

Westworld aslında vahşi batı dizisi değil, insan eliyle yaratılmış yapay bir vahşi batı dünyasında bir süre yaşamak için o kömürlü trene binen ve western dünyasını keşfeden tatilcileri, her defasında aynı şeyleri yapmaya programlanmış ve Westworld dünyasına hapsolmuş aşırı gerçekçi robotik insanların bu dünyadan kaçışını konu alan mükemmel bir bilim-kurgu dizisidir.

Dizi Detayları

The Son

Imdb: 7.5

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 20 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 08 Nisan 2017 (İlk Yayın Tarihi) / 29 Haziran 2019 (Final bölümü)

AMC tarafından yayımlanan The Son, kuşak çatışmasını konu alan ve Texas'ın nasıl Amerikayı süper güç yapan bir eyalet olduğunu anlatan western dizisidir.

Dizi Detayları

Deadwood

Imdb: 8.6

DZB Puan: 9.5

Sezon Bilgisi: 3 Sezon / 36 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 21 Mart 2004 (İlk Yayın Tarihi) / 27 Ağustos 2006 (Final bölümü)

HBO tarafından yapılan Deadwood, Güney Dakota'da kanunsuzların uğrak yeri olarak bilinen bir kasabadır. 1800'lü yıllarda geçen dizi eski bir şerifin bu kasabaya yerleşmesi ve başından geçenleri konu alıyor. Hiçbir hukuk kuralının işlemediği ve federal hükümete bağlı olmayan Deadwood kasabası her geçen gün daha fazla kanunsuz için cezbedici bir yer halini alıyor.

Dizi Detayları

Yorumlar (1)

Kovboymu?
04 Mart 2021 - 00:29:17

HBO her zamanki gibi en iyisini yapmış :) Deadwood favorim.

Yorum Yapın

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.