The Walking Dead Benzeri Diziler Listesi

The Walking Dead tarzı ile izleyicinin beğenisini kazanmış dizileri sizler için sıraladık. Zombi ve hayatta kalma temalı dizi listemizde yüksek Imdb puanına sahip güncel diziler yer almaktadır.

iZombie

Imdb: 7.8

Sezon Bilgisi: 5 Sezon / 71 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 17 Mart 2015 (İlk Yayın Tarihi) / 01 Ağustos 2019 (Final bölümü)

Sırf karnını doyurmak için şehir morgunda işe giren bir kadının ölülerin beynini yemesiyle onların ölümleri hakkında bilgiler edinmesi ve cinayetleri aydınlatmasını konu almaktadır.

Dizi Detayları

The Strain

Imdb: 7.3

Sezon Bilgisi: 4 Sezon / 46 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 13 Ağustos 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 17 Eylül 2017 (Final bölümü)

Vampir hastalığının yayıldığı bir dünyada bir grup insanın dünyayı bu hastalıktan kurtarma mücadelesini konu alan güzel bir seri. FX ağı tarafından yayımlanan The Strain, zombiler böyle bir salgında akla gelen yaratıklar olsa da vampirlerle bu türü denemiş dizi severlerden de tam not almıştır.

Dizi Detayları

Fear the Walking Dead

Imdb: 6.9

DZB Puan: 7

Sezon Bilgisi: 6 Sezon / 86 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 23 Ağustos 2015 (İlk Yayın Tarihi) ---

Hikaye birebir aynı, fakat yer, mekan, zaman ve kişiler farklı. Kişiler şöyle farklı The Walking Dead evreninde kaybolan kişiler bu diziye geçiyor. Yer ise dizide Twd gibi Atlanta'da değil Los Angeles'ta geçiyor.

Dizi Detayları

The Walking Dead: World Beyond

Imdb: 4.2

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 20 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 02 Ekim 2020 (İlk Yayın Tarihi) / 30 Kasım 2021 (Final bölümü)

Devam edip etmeyeceği tartışmalı olan bu dizi yine aynı yapımcılar tarafından izleyiciye sunuldu. The Walking Dead hikayesinden ve kişilerden sıkılanları hedefleyen ve zombi hastalığı sonrası büyüyen ilk nesili canlandıran dizi. Imdb puanına bakacak olursak çokta sevilmişe benzemiyor. Bakalım 2 sezonda bizleri neler bekleyecek.

Dizi Detayları

Outcast

Imdb: 7.4

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 20 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 20 Mayıs 2016 (İlk Yayın Tarihi) / 05 Haziran 2017 (Final bölümü)

Konu çok benzemese de Robert Kirkman tarafından yazılan farklı bir çizgi romana dayanması bu listede yer almasına yeterli bizce. Konusu ise şeytanın insanları ele geçirmesi üzerine bir gencin insanları bu durumdan kurtarmasını ve bu konuda uzmanlaşmasını konu ediniyor. Fakat Kyle Barnes isimli bu gencin geçmişi onu rahat bırakmayacak.

Dizi Detayları

Kingdom

Imdb: 8.4

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 13 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 25 Ocak 2019 (İlk Yayın Tarihi) ---

Bu sefer sevgili zombiler bir dönem dizisinde karşımıza çıkıyor. 1600'lü yıllarda Korede bir krallıkta meydana gelen salgın, ölülerin uyanıp zombilere dönüşmesi ve babasının yetersizliğine karşı halkın tek umudu olan veliaht prensin bu salgınla mücadelesini konu alıyor. Netflix yapımı olan bu dizi birçok dizi severlere göre The Walking Dead başladığından en iyi zombi dizisi olarak adlandırılıyor.

Dizi Detayları

Z Nation

Imdb: 6.7

DZB Puan: 8

Sezon Bilgisi: 5 Sezon / 68 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 12 Eylül 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 28 Aralık 2018 (Final bölümü)

Dünyayı sarsan zombi hastalığı mahkumlar üzerinde bu hastalıktan koruyacak ilaçların denemesine imkan tanımıştır. Murphy bu talihsiz mahkumlardan biridir. Çünkü ondan önceki birçok mahkum ilacı aldıktan sadece dakikalar sonra ölmüştür. Murphy ise ilacı vücuduna enjekte edilmesiyle labaratuvarın zombi istilasına uğraması bir olmuş ve sonuçları göremeden bilim insanları zombi saldırısına uğramıştır. Yeni dünya düzeninde Murphy ilacın işe yaradığını çok kısa sürede öğrenecek ve onu izlerken hem gerilecek hemde keyiften kendinizden geçeceksiniz.

Dizi Detayları

The 100

Imdb: 7.6

Sezon Bilgisi: 7 Sezon / 100 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 19 Mart 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 30 Eylül 2020 (Final bölümü)

Nükleer savaşla yok olan dünya yüzeyinden kurtulmayı başaran bir grup insan dünyaya yakın bir yerde inşa ettikleri uzay aracında uzunca bir süre geçirmiştir. "Ark" olarak adlandırdıkları bu yaşan alanında suç işlemiş 100 genci aradan geçen 97 yıl sonra dünya yüzeyine gönderip tekrar yaşanabilir olup olmadığını araştırma göreviyle görevlendiren ve bu gençlerin yeni dünya yüzeyinde başlarına gelecekleri konu edinen dizidir.

Dizi Detayları

The Rain

Imdb: 6.3

Sezon Bilgisi: 3 Sezon / 20 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 04 Mayıs 2018 (İlk Yayın Tarihi) / 06 Ağustos 2020 (Final bölümü)

Yağmurla gelen salgından korunan iki kardeşin babalarını bulmak için sığınağı terketmesi ve tehlikeli dış dünyayı keşfetmesini konu alan Danimarka dizisidir. İnsanların hayatta kalmak için acımasız ama büyüleyici bir dünyayı izleyicilerine sunar. Netflix dizisidir.

Dizi Detayları

Yorumlar (2)

Dizibu
02 Mart 2021 - 16:38:40

Aradığım dizi bu :) The Walking Dead: World Beyond

Survival
02 Mart 2021 - 16:29:10

The 100 Benim favorim, bitti fakat yeni bir diziye başlayacaklar. Onu da izleyeceğim.

Yorum Yapın

Dizibu kişisine cevap veriyorsunuz..

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.