The Rain Konusu ve Oyuncuları

IMDB: 6.3
Sezon: 3 Bölüm: 20
İlk Yayın Tarihi: 04 Mayıs 2018
Final: 06 Ağustos 2020
Platformlar: Netflix Dizileri Netflix
Türler: Hayatta Kalma Salgın

Yağmurla gelen salgından korunan iki kardeşin babalarını bulmak için sığınağı terketmesi ve tehlikeli dış dünyayı keşfetmesini konu alan Danimarka dizisidir. İnsanların hayatta kalmak için acımasız ama büyüleyici bir dünyayı izleyicilerine sunar. Netflix dizisidir.

The Rain Konusu

Hiç bilinmeyen gizemli bir virüs yağmurla birlikte şehre taşındı. Bu virüs tüm dünya medeniyetini yok edecek bir hale geldi. Dizinin ana karakterlerinden Simone bir gün babasının ısrar etmesi ile okuldan çıkar. Ülke çapında önemli bir bilim adamı olarak görülen Dr.Frederik Andersen, ailesini gizli bir sığınağa götürerek kurtarmayı amaçlamaktadır. Ellen, Simone ve küçük kardeşi Rasmus, belirli bir süre sığınakta yaşamak zorunda kalacaktır. Fakat sığınakta meydana gelen talihsizlikler Simone ve Rasmus’u çok zor şartlarda yaşamaya iter. Simone, kardeşini korumak için elinden geleni fazlasıyla yapmaktadır. Simone dünya medeniyetinin yok oluşuna çaresiz bir şekilde tanık olurken, kıyametten sonra daha da kötüleşen insanlara karşı farklı bir çocuk olan küçük kardeşini korumak için mücadele edecektir. The Rain dizisi kıyamet senaryolarını seven izleyiciler için beklentileri fazlasıyla karşılayacak diyebiliriz.

The Rain Oyuncuları

Dizide ön plana çıkan isimler ve Rasmus karakteri ile Lucas Lynggaard Tønnesen ve Simone karkateri ile Alba Agust  olarak yer almaktadır. Lars Simonsen gibi önemli aktörleri de bünyesinde barındıran The Rain ilk bölümden itibaren ilgi odağı olmayı başardı. Dizide ki diğer karakterler ve canlandıran isimler şunlardır:

  • Jessica Dinnage – Lea
  • Sonny Lindberg – Jean
  • Angela Bundalovic – Beatrice
  • Lucas Lynggaard Tønnesen – Rasmus Andersen
  • Mikkel Følsgaard – Martin
  • Lukas Løkken – Patrick
  • Natalie Madueño – Fie
  • Alba August – Simone Andersen

Danimarka yapımı The Rain, kıyamet senaryolu yapımlar arasında yer alıyor. Dizi, Netflix platformunda dikkat çekmeyi başardı. The Rain ilk olarak 2018 tarihinde izleyici ile buluştu ve inanılmaz bir beğeni topladı. Seyircilerden tam not almayı başaran yapımın IMDb puanı olarak da 8,1 olduğunu belirtmek isteriz.

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.