The Pacific Konusu ve Oyuncuları

IMDB: 8.3
Sezon: 1 Bölüm: 10
İlk Yayın Tarihi: 14 Mart 2010
Final: 16 Mayıs 2010
Kanal: HBO Dizileri HBO
Platformlar: Amazon Prime Dizileri Amazon Prime
Türler: 2.Dünya Savaşı

HBO imzalı 2.Dünya savaşı dizisi. Fakat bu sefer cephe farklı. 3 Amerikalı denizcinin Pasifik cephesindeki mücadelesini anlatan yine 10 bölümlük mini tv dizisi. Japonların ölümüne mücadelesini, Solomon Adasında yer alan Guadalcanal için verilen mücadele dizide fazlasıyla yansıtılmıştır.

The Pacific Konusu

Kardeşler Takımı'na eşlik etmesi için çekilen 10 bölümlük mini dizi The Pacific, Japonlar'ın Pearl Harbor'a saldırı düzenleyerek 2.Dünya Savaşı'na dahil olmasıyla birlikte Amerika'yı savaşa çekerek Pasifik Okyanusunda yeni bir cephe açılmasına neden olmasının sonuçlarını konu edinmiştir. Dizi de Pasifikte görevli 1.Deniz Tümeni'nde görevli Robert Leckie , Eugene Kızak ve John Basilone isimli 3 askerin anıları ve yaşadıkları anlatılmaktadır. Guadalcanal , Cape Gloucester , Peleliu ve Okinawa Savaşlarını da izleyiciye yansıtmıştır. Ayrıca John Basilone isimli askerin hikayesi son bölümlerde Iwo Jima Savaşı'nı da diziye dahil etmişlerdir.

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.