The Gifted Konusu ve Oyuncuları

IMDB: 7.3
Sezon: 2 Bölüm: 29
İlk Yayın Tarihi: 02 Ekim 2017
Final: 26 Şubat 2019
Kanal: FOX Dizileri FOX
Platformlar: Amazon Prime Dizileri Amazon Prime Netflix Dizileri Netflix
Türler: Aksiyon Fantastik

Banliyöde yaşayan bir ailenin çocuklarının mutant olduğunu öğrenmesi ile değişen hayatlarını anlatıyor. Aile hükümetten kaçarak mutantların yaşadığı yer altı yaşam alanına kaçıyor ve hayatta kalmak için mücadele ediyor.

The Gifted Konusu

The Gifted’ın ilk bölümünde her şey normal bir şekilde ilerliyor. Sıradan bir hayat yaşayan aile çocuklarının mutant olduklarını fark ediyor. Ailenin iki çocuğundan büyük olanı Lauren olarak karşımıza çıkıyor. Lauren, aslında mutant olduğunu daha önceden fark etmiş. Küçük kardeş Andy ise başına gelen bu ilginç durumu farklı bir olayla keşfediyor. İşin en ilginç yanı ise iki kardeşin babasının mutantlar ilgili davalar yürütmüş olması diyebiliriz. Savcı olarak görev yapan baba, olaylara zor bir perdeden bakarak önemli bir rol oynuyor. Kardeşlerin babası sık sık arada kalmalar yaşıyor. Strucker ailesi, dizinin tüm bölümlerde ana eksende yer alıyor diyebiliriz. Başka bir açıdan bakacak olursak mutantlar ile insanlar arasında bağzı bağlantı noktaları bulunuyor. Lauren ve Andy kardeşler mutant oldukları belli olduktan sonra dünya adeta tersine doğru dönüyor. Kardeşlerin güvenli ve rahat hayatı artık geride kaldı. Şimdi sıra mutantların gizli dünyasında. Bunun yanında bir enstitü indesanlıkla barış içinde bir yaşamak sunmak için mücadele vermektedir.The Gifted'ın tüm bölümlerinde konular detaylı ve ilgi çekici bir şekilde işlenmiş. Sizi ekranlara kitleyecek nitelikteki bu diziye bağımlı olabilirsiniz. İzleyicilerden tam not almayı başaran dizinin IMDb puanının da 7,9 olduğunu belirtmek isteriz.

The Gifted Oyuncuları

ABD yapımı The Gifted dizisi ilk olarak 2017 senesinde gösterime girdi. Oyuncu kadrosunda Jamie Chung, Amy Acker, Stephen Moyer, Natalie Alyn Lind ve Emma Dumont gibi tecrübeli isimler yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise  Bryan Singer ve Robert Duncan ikilisini görmekteyiz.  Yapımcı olarak ise Jim Chory karşımıza çıkıyor. Ortalama bölüm süreleri 43 dakikadan oluşuyor. Bilim kurgu, aksiyon, fantastik ve dram öğeleri diziye başarılı bir şekilde yerleştirilmiş.

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.