The Defenders Konusu ve Oyuncuları

IMDB: 7.3
Sezon: 1 Bölüm: 8
İlk Yayın Tarihi: 18 Ağustos 2017
Final: 18 Ağustos 2017
Platformlar: Netflix Dizileri Netflix
Türler: Suç Aksiyon Macera

The Defenders, dört süper kahramanın kötülükle mücadele etmek için bir araya gelerek New York şehrini korumak nedeniyle bir takım oluşturmasını ve ortak bir düşmana karşı mücadele etmesini konu almaktadır.

The Defenders Konusu

Super kahraman filmlerinde genellikle tek bir kahraman üzerine yoğunlaşılır ve onun hikayesi anlatılır. Ancak The Defenders'da dört süper kahraman ele alınıyor. Bu kahramanlar New York sokaklarını korumak için bir takım haline geliyor. Hep birlikte ortaklaşarak tek bir düşmene karşı mücadele ediyorlar. Daredevil'in ikinci sezonunda bir takım talihsiz olaylar yaşanmaştı. The Defenders'ta bu olayların ardından başladı. Dizide Matt Murdock, ortağı olduğu Foggy ile ayrılmıştır. Eskiden olduğu gibi ödeme sorunu yaşayan müşterilerine avukatlık hizmeti vermektedir. Fakat başına gelen trajik olaylar nedeniyle artık kostümünü kuşanıp geceler çatıdan çatıya atlamayı bırakmış ve Daredevil olmaktan vazgeçmiştir. Büyülü suç örgütü ''El''in peşinden Iron Fist ve Colleen Wing Kamboçya'ya doğru yola koyulurlar. Bu ikili çetenin üyeleriyle yaptıkları dövüşten sonra asıl savaşın New York'ta olacağına dair haber alırlar ve hızlı bir şekilde ülkelerine geri dönerler. Luke Cage , Foggy tarafından hapisten kurtarılır ve tekrar özgür kalır. Fakat mahallesi olan Harlem'de gençleri işe alarak yasa dışı işler yaptıran yeni bir çetenin ortaya çıktığını öğrenir. Ardından bu çetenin izini sürer. Özel dedektif Jessica Jones ise kocasının kaybolduğunu belirten bir kadın tarafından tutulmak ister. Şirkette mimar olarak görev yapan kocası birden bire ortadan kaybolur ve ardında her hangi bir iz bırakmaz.

The Defenders Oyuncuları

The Defenders dizisi ilk olarak 2017 senesinde gösterime girdi. Yaratıcı isimler olarak Douglas Petrie ve Marco Ramirez ikilisi karşımıza çıkıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Charlie Cox, Krysten Ritter, Mike Colter, Finn Jones,  Élodie Yung, Rosario Dawson, Ramón Rodríguez, Sigourney Weaver, Eka Darville, Jessica Henwick, Simone Missick, Elden Henson,  Rachael Taylor, Scott Glenn ve Deborah Ann Woll gibi isimler yer alıyor. Aksiyo, macera, fantastik ve suç öğeleri yapımda başarılı bir şekilde harmanlanmış. Amerikan yapımı The Defenders 60 dakikalık bölümleri ile Netflix platformunda yayımlanmaya devam ediyor.

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.