Smallville Konusu ve Oyuncuları

IMDB: 7.5
Sezon: 10 Bölüm: 217
İlk Yayın Tarihi: 16 Ekim 2001
Final: 13 Mayıs 2011
Kanal: The CW Dizileri The CW
Türler: Macera Romantik

Ana karakter Clark Kent, dizinin ilk bölümlerinde çocuk yaşlarda karşımıza çıkıyor. Sevilen dizide Clark Kent çocukluk dönemini oldukça güzel geçiriyor. Ancak belirli bir zaman sonra kendini tuhaf ve doğa üstü olayların içerisinde buluyor. Smalville'nin ilerleyen bölümlerinde Clark Kent büyümeye başlar ve kendine has bazı özel güçlerinin olduğunun farkına varır. Bunun ardından ana karakterimiz diğer insanlardan çok farklı olduğunu anlar.

Smallville Konusu

Ana karakter Clark Kent, dizinin ilk bölümlerinde çocuk yaşlarda karşımıza çıkıyor. Sevilen dizide Clark Kent çocukluk dönemini oldukça güzel geçiriyor. Ancak belirli bir zaman sonra kendini tuhaf ve doğa üstü olayların içerisinde buluyor. Smalville'nin ilerleyen bölümlerinde Clark Kent büyümeye başlar ve kendine has bazı özel güçlerinin olduğunun farkına varır. Bunun ardından ana karakterimiz diğer insanlardan çok farklı olduğunu anlar. Gerçek şu ki Clark Kent dünya dışında bir gezegenden gelmiştir. Bu süper kahraman özel güçlerini tamamen dünyanın iyiliği için kullanmayı hedeflemiştir ve öylede olur. Daha sonra herkesin yakından tanıdığı Süperman haline dönüşür. Lex, Clark Kent'in en yakın arkadaşlarından biridir.

Ancak beklenmedik bişey olur. Lex Luthor kötülerin tarafını seçer ve tüm gücünü bu yönde kullanır. Süperman her ne kadar uğraşsa da Lex kötülerin tarafını tutmaktan vaz geçmez. Bu durum da Clark Kent'in arkadaşı ile arasının bozulmasına sebep olur ve bu iki dost artık birbirinin en büyük düşmanı haline gelir. Dizi, sadece doğa üstü olayları ele almıyor. Aşk ve sevgi öğeleri de Smalville'ye ustalıkla yerleştirilmiş diyebiliriz. Aksiyon, aşk ve fantastik tarza ilgi duyuyorsanız mutlaka izlemelisiniz.

Smallville Oyuncuları

Dizinin oyuncu kadrosunda Tom Welling, Allison Mack, Kristin Kreuk, John Schneider, Michael Rosenbaum, Erica Durance, John Glover ve Annette O Toole gibi isimler yer alıyor. Smalville dizisi ilk olarak 2011 senesinde izleyici ile buluştu. Macera, aksiyon, fantezi ve bilim kurgu öğelerini birleştiren yapımın yönetmen koltuğunda Alfred Gough ve Miles Millar ikilisi oturuyor. The WB ve The CW kanallarında gösterime gören Smalville, artık birçok platformda aktif diyebiliriz. Dizinin bölüm süreleri ise 45 dakika olarak karşımıza çıkıyor.

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.