Salgın Hastalıklar Konulu Diziler Listesi

Pandemi oluşturan büyük salgın hastalıklar ve bu hastalıklarla verilen mücadelenin konu edildiği kaliteli diziler listesi. Günümüzde yaşanan koronavirüs pandemisine benzer özellikler taşıyan dizilerde birçok bilim insanı insan hayatını korumak için mücadele içerisindedir.

Pandemic: How To Prevent An Outbreak

Imdb: 6.3

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 6 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 22 Ocak 2020 (İlk Yayın Tarihi) / 22 Ocak 2020 (Final bölümü)

Netflix tarafından yayınlanan belgesel türündeki salgın hastalıkları işleyen ve gelecekteki insan hayatını tehdit eden bu hastalıklarla ön saflarda mücadele eden bilim insanları ve doktorlarla röportajlar içeren pandemi konulu dizidir.

Dizi Detayları

Between

Imdb: 6

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 12 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 21 Mayıs 2015 (İlk Yayın Tarihi) / 01 Temmuz 2016 (Final bölümü)

Küçük bir kasabada ortaya çıkan salgın hastalık 22 yaşından büyük herkesi öldürmektedir. Karantina ilan edilen bölgede kasaba sakinleri kendi başlarının çaresine bakmak zorundadır.

Dizi Detayları

Survivors

Imdb: 7.6

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 12 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 23 Kasım 2008 (İlk Yayın Tarihi) / 23 Şubat 2010 (Final bölümü)

Pandemi, dünya nüfusunun %90’ını ortadan kaldırmıştır. Kaynağını bilmedikleri bir virüsü araştıran bilim adamları tedaviyi bulabilecekler mi? Peki virüse karşı bağışık olan bir takım insan, bu zorlu dünya da nasıl hayatta kalabilecek ?

Dizi Detayları

ReGenesis

Imdb: 7.9

Sezon Bilgisi: 4 Sezon / 52 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 24 Ekim 2004 (İlk Yayın Tarihi) / 25 Mayıs 2008 (Final bölümü)

Norbac isimli bir mikro biyoloji laboratuvarında birkaç bilim insanı dünyanın geleceğini tehdit eden virüsler, biyo-terör, salgın hastalıklar gibi tüm nüfusu ilgilendiren konularda çalışmalar yapmaktadır. David Sandstrom ve ekibi her bölümde farklı bir biyolojik olayla ilgilenmektedir.

Dizi Detayları

Helix

Imdb: 6.8

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 26 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 10 Ocak 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 10 Nisan 2015 (Final bölümü)

Dış dünyadan izole Kutup bölgesinde yer alan Arktik isimli Amerikan Hastalık Araştırma Merkezi'nde bir salgın hastalık ortaya çıkmıştır. Bilim insanları bu virüsün kaynağını araştırırken bir yandan da virüse maruz kalmış çalışma arkadaşlarını hayatta tutmakla görevlidir.

Dizi Detayları

Containment

Imdb: 7.2

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 13 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 19 Nisan 2016 (İlk Yayın Tarihi) / 18 Temmuz 2016 (Final bölümü)

The CW kanalında yayınlanan Suriyeli bir erkek hastanın Atlanta'da bir salgına neden olmasını konu alan dizidir. Salgın sonrası tüm şehir karantinaya alınır ve içerde mahsur kalan insanlar hem hastalıkla hem de hayatta kalmak için mücadele verecektir.

Dizi Detayları

12 Monkeys

Imdb: 7.7

Sezon Bilgisi: 4 Sezon / 47 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 16 Ocak 2015 (İlk Yayın Tarihi) / 06 Temmuz 2018 (Final bölümü)

Dünyada yaşayan insan türünün geçmişten gelen bir salgın nedeniyle tehdit altında olması, zamanda yolculukla bu salgının nedenini araştırmak için James Cole karakterinin geçmişe gitmesi ve başından geçenleri konu alır.

Dizi Detayları

The Strain

Imdb: 7.3

Sezon Bilgisi: 4 Sezon / 46 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 13 Ağustos 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 17 Eylül 2017 (Final bölümü)

Vampir hastalığının yayıldığı bir dünyada bir grup insanın dünyayı bu hastalıktan kurtarma mücadelesini konu alan güzel bir seri. FX ağı tarafından yayımlanan The Strain, zombiler böyle bir salgında akla gelen yaratıklar olsa da vampirlerle bu türü denemiş dizi severlerden de tam not almıştır.

Dizi Detayları

Fear the Walking Dead

Imdb: 6.9

DZB Puan: 7

Sezon Bilgisi: 6 Sezon / 86 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 23 Ağustos 2015 (İlk Yayın Tarihi) ---

Hikaye birebir aynı, fakat yer, mekan, zaman ve kişiler farklı. Kişiler şöyle farklı The Walking Dead evreninde kaybolan kişiler bu diziye geçiyor. Yer ise dizide Twd gibi Atlanta'da değil Los Angeles'ta geçiyor.

Dizi Detayları

The Walking Dead: World Beyond

Imdb: 4.2

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 20 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 02 Ekim 2020 (İlk Yayın Tarihi) / 30 Kasım 2021 (Final bölümü)

Devam edip etmeyeceği tartışmalı olan bu dizi yine aynı yapımcılar tarafından izleyiciye sunuldu. The Walking Dead hikayesinden ve kişilerden sıkılanları hedefleyen ve zombi hastalığı sonrası büyüyen ilk nesili canlandıran dizi. Imdb puanına bakacak olursak çokta sevilmişe benzemiyor. Bakalım 2 sezonda bizleri neler bekleyecek.

Dizi Detayları

Z Nation

Imdb: 6.7

DZB Puan: 8

Sezon Bilgisi: 5 Sezon / 68 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 12 Eylül 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 28 Aralık 2018 (Final bölümü)

Dünyayı sarsan zombi hastalığı mahkumlar üzerinde bu hastalıktan koruyacak ilaçların denemesine imkan tanımıştır. Murphy bu talihsiz mahkumlardan biridir. Çünkü ondan önceki birçok mahkum ilacı aldıktan sadece dakikalar sonra ölmüştür. Murphy ise ilacı vücuduna enjekte edilmesiyle labaratuvarın zombi istilasına uğraması bir olmuş ve sonuçları göremeden bilim insanları zombi saldırısına uğramıştır. Yeni dünya düzeninde Murphy ilacın işe yaradığını çok kısa sürede öğrenecek ve onu izlerken hem gerilecek hemde keyiften kendinizden geçeceksiniz.

Dizi Detayları

The Last Ship

Imdb: 7.5

Sezon Bilgisi: 5 Sezon / 56 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 22 Haziran 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 11 Kasım 2018 (Final bölümü)

Dünyayı ele geçiren bir salgından habersiz savaş gemisi görev için atlantiğe açılır. Bir de misafir bilim insanı vardır gemide. Fakat görevi hakkında gemi mürettebatına bir bilgi vermeden bu salgından kurtulmanın yolunu aramaktadır. Dünyanın tüm umudu bu gemiden gelecek iyi haber olarak yansıtılmış güzel bir hayatta kalma dizisidir.

Dizi Detayları

The Walking Dead

Imdb: 8.2

Sezon Bilgisi: 11 Sezon / 177 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 31 Ekim 2010 (İlk Yayın Tarihi) ---

The Walking Dead evreni, dünyanın sonunu getiren bir zombi salgınını konu alır. Dizi Amerika'nın Atlanta bölgesinde hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın yollarının kesişmesiyle birlikte hareket etmelerini ve hem zombi hemde diğer hayatta kalmaya çalışan insanlarla mücadelesini anlatmaktadır.

Dizi Detayları

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.