Amazon Prime Dizileri

12 Monkeys

Imdb: 7.7

Sezon Bilgisi: 4 Sezon / 47 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 16 Ocak 2015 (İlk Yayın Tarihi) / 06 Temmuz 2018 (Final bölümü)

Dünyada yaşayan insan türünün geçmişten gelen bir salgın nedeniyle tehdit altında olması, zamanda yolculukla bu salgının nedenini araştırmak için James Cole karakterinin geçmişe gitmesi ve başından geçenleri konu alır.

Dizi Detayları

The Gifted

Imdb: 7.3

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 29 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 02 Ekim 2017 (İlk Yayın Tarihi) / 26 Şubat 2019 (Final bölümü)

Banliyöde yaşayan bir ailenin çocuklarının mutant olduğunu öğrenmesi ile değişen hayatlarını anlatıyor. Aile hükümetten kaçarak mutantların yaşadığı yer altı yaşam alanına kaçıyor ve hayatta kalmak için mücadele ediyor.

Dizi Detayları

Fear the Walking Dead

Imdb: 6.9

DZB Puan: 7

Sezon Bilgisi: 6 Sezon / 86 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 23 Ağustos 2015 (İlk Yayın Tarihi) ---

Hikaye birebir aynı, fakat yer, mekan, zaman ve kişiler farklı. Kişiler şöyle farklı The Walking Dead evreninde kaybolan kişiler bu diziye geçiyor. Yer ise dizide Twd gibi Atlanta'da değil Los Angeles'ta geçiyor.

Dizi Detayları

The Walking Dead: World Beyond

Imdb: 4.2

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 10 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 02 Ekim 2020 (İlk Yayın Tarihi) ---

Devam edip etmeyeceği tartışmalı olan bu dizi yine aynı yapımcılar tarafından izleyiciye sunuldu. The Walking Dead hikayesinden ve kişilerden sıkılanları hedefleyen ve zombi hastalığı sonrası büyüyen ilk nesili canlandıran dizi. Imdb puanına bakacak olursak çokta sevilmişe benzemiyor. Bakalım 2 sezonda bizleri neler bekleyecek.

Dizi Detayları

The 100

Imdb: 7.6

Sezon Bilgisi: 7 Sezon / 100 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 19 Mart 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 30 Eylül 2020 (Final bölümü)

Nükleer savaşla yok olan dünya yüzeyinden kurtulmayı başaran bir grup insan dünyaya yakın bir yerde inşa ettikleri uzay aracında uzunca bir süre geçirmiştir. "Ark" olarak adlandırdıkları bu yaşan alanında suç işlemiş 100 genci aradan geçen 97 yıl sonra dünya yüzeyine gönderip tekrar yaşanabilir olup olmadığını araştırma göreviyle görevlendiren ve bu gençlerin yeni dünya yüzeyinde başlarına gelecekleri konu edinen dizidir.

Dizi Detayları

Hell on Wheels

Imdb: 8.3

Sezon Bilgisi: 5 Sezon / 57 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 26 Şubat 2012 (İlk Yayın Tarihi) / 23 Temmuz 2016 (Final bölümü)

1865 yılındaki iç savaşın bitimiyle topraklardaki hakimiyeti arttırmak için demiryolu inşaatleri Amerika'nın her yerini sarmıştır. Yürüyen Cehennem'de sadece vahşi batıyı değil, karısının ölümünden sonra kendini toparlamaya çalışan bir adamın demiryolu işçileri tarafından kullanılan ve demiryolu ile birlikte ilerleyen bir kasabadaki hikayesini anlatıyor.

Dizi Detayları

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.