Luke Cage Konusu ve Oyuncuları

IMDB: 7.3
Sezon: 2 Bölüm: 26
İlk Yayın Tarihi: 30 Eylül 2016
Final: 22 Haziran 2018
Platformlar: Netflix Dizileri Netflix
Türler: Suç Aksiyon

Luke Cage, cezaevinde maruz kaldığı ve sabotaja uğrayan deneyler sonucu insan üstü güçlere ve kurşun geçirmez deriye sahip olur. Harlem'da yeni bir hayat kurmaya çalışırken, şehirde kötülerle mücadele etmek ve geçmişiyle yüzleşmek zorundadır. (wikipedia)

Luke Cage Konusu

Dizinin baş karakteri adından da anlaşılacağı üzere Luke olarak karşımıza çıkıyor. Luke, cezavinde bir takım deneylere maruz kalır. Bunun ardından doğa üstü güçlere ve kurşun geçirmez bir deriye kavuşur. Luke, Harlem bölgesinde hayatını yeniden kurmaya başlar. Bu esnada şehirdeki kötülerle mücadele etmek ve geçmişiyle yüzleşmek mecburiyetinde kalır. Uslanmaz eski mahkum bu sırada adını temize çıkarmak için çabalar. Bunun yanında mahallesini kurtarmak için yoğun bir mücadele verir. Luke aslında hiç bir zaman kavga düşkünü değildir ancak bulunduğu mahallenin bir kahramana ihtiyacı olduğuda açıktır. Harlem bölgesinin kurşun geçirmez kahramanı Luke Cage, yasa dışı işler yapan siyasetçilere, çetelere ve eski zamanlardan tanıdığı kötü insanlara iyi bir ders verecektir. Marvel tarafından hazırlanan bu harika yapım izleyicilerden tam not almayı başardı. Luke Cage ile harika bir dizi deneyimi yaşayabilirsiniz.

Luke Cage Oyuncuları

Luke cage oyuncu kadrosunda Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Mahershala Ali,  Erik LaRay Harvey, Alfre Woodard ve Rosario Dawson gibi ünlü isimler yer almaktadır. Dizide ki diğer karakterler ve bu karakterleri canlandıran kişiler ise şunlardır:

  • Theo Rossi – Hernan ‘Shades’ Alvarez
  • Alfre Woodard – Mariah Dillard
  • Sean Ringgold – Sugar
  • Justin Swain – Detective Mark Bailey
  • Mike Colter – Luke Cage
  • Simone Missick – Misty Knight
  • Mahershala Ali – Cornell ‘Cottonmouth’ Stokes

Luke Cage dizisi ilk olarak 2016 senesinde Netflix platformunda yayınlanmaya başladı. Dizi, Marvel tarafından Netflix için hazırlandı. İlk sezon 2016 yılında yayınlandı. ikincisi ise 2018 yılında gösterime girdi. 2 sezonda 13 bölüm olarak izleyicinin karşısına geçti. Netflix ve Marvel arasında ki anlaşmazlığın ardından Luke Cage iptal oldu.

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.