Lost Benzeri Diziler Listesi

Bir zamanların en çok izlenen dizisi Lost benzeri dizileri sizler için bir araya getirdik. Listede yer alan diziler Lost severler tarafından kabul görmüş dizilerdir.

Under the Dome

Imdb: 6.6

Sezon Bilgisi: 3 Sezon / 39 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 24 Haziran 2013 (İlk Yayın Tarihi) / 10 Eylül 2015 (Final bölümü)

Stephen King'in 2009 yılında yayınlanan Under the Dome kitabının dizi uyarlamasıdır. Konusu, Maine'deki Chester's Mill Kasabası'nın, gizemli bir güç tarafından dünyanın geri kalanıyla tüm bağlantısının kesilmesi sonucu kasabalıların yaşadıklarını ve birbirleriyle karşı karşıya gelmeleri anlatılmaktadır. Kubbenin Altında dizinin Türkçe ismidir.

Dizi Detayları

Karnaval

Imdb: 8.4

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 24 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 14 Eylül 2003 (İlk Yayın Tarihi) / 27 Mart 2005 (Final bölümü)

Orjinal adı "Carnivàle" olan dizinin konusu; Büyük Buhran sırasında, Oklahomalı bir çiftçi çocuğu ve karizmatik bir papaz, Cennet ve Cehennem arasında yürütülen vekalet savaşının kilit oyuncuları olduklarını öğrenirler.

Dizi Detayları

Wrecked

Imdb: 7.3

Sezon Bilgisi: 3 Sezon / 30 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 14 Haziran 2016 (İlk Yayın Tarihi) / 02 Ekim 2018 (Final bölümü)

Tayland'a giden uçak ıssız bir adada düşer. Kazadan kurtulanlar hayatta kalmak ve adadan çıkış yolunu bulmak için farklı görüşlere sahip olsalarda birlikte hareket ettikleri eğlenceli ve macera dolu bir dizidir.

Dizi Detayları

Twin Peaks

Imdb: 8.8

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 30 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 08 Nisan 1990 (İlk Yayın Tarihi) / 10 Haziran 1991 (Final bölümü)

Türkçe ismi İkiz Tepeler olan Amerika yapımı Twin Peaks Star TV'de 90'lı yıllarda yayınlanmıştır. Twin Peaks Laura Palmer (Sheryl Lee) isimli bir genç kızın öldürülmesi sonrasında gelişen olayları konu alır. FBI ajanı Dale Cooper (Kyle MacLachlan) bu cinayetle ilgilenmek için kasabaya gönderilir, fakat bu küçük ve sakin görünen kasaba aslında derinliğine bakıldığında çok karışıktır.

Dizi Detayları

The Leftovers

Imdb: 8.3

Sezon Bilgisi: 3 Sezon / 28 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 29 Haziran 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 04 Temmuz 2017 (Final bölümü)

Küresel nüfusun yüzde ikisinin ortadan kaybolmasından üç yıl sonra, küçük bir New York topluluğundaki bir grup insan, olayın açıklanamayan doğasının trajedisiyle başa çıkarken hayatlarına devam etmeye çalışıyor.

Dizi Detayları

Westworld

Imdb: 8.6

DZB Puan: 8

Sezon Bilgisi: 4 Sezon / 29 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 03 Ekim 2016 (İlk Yayın Tarihi) ---

Westworld aslında vahşi batı dizisi değil, insan eliyle yaratılmış yapay bir vahşi batı dünyasında bir süre yaşamak için o kömürlü trene binen ve western dünyasını keşfeden tatilcileri, her defasında aynı şeyleri yapmaya programlanmış ve Westworld dünyasına hapsolmuş aşırı gerçekçi robotik insanların bu dünyadan kaçışını konu alan mükemmel bir bilim-kurgu dizisidir.

Dizi Detayları

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2022 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.