Legion Konusu ve Oyuncuları

IMDB: 8.2
Sezon: 3 Bölüm: 27
İlk Yayın Tarihi: 09 Şubat 2017
Final: 12 Ağustos 2019
Kanal: FX Dizileri FX
Platformlar: BluTV Dizileri BluTV
Türler: Bilim Kurgu Aksiyon

Dizide şizofreni teşhisi konulan bir hastanın (David Haller) çocukluk yıllarından beri duyduğu seslerin Syd ile tanıştıktan sonra gerçek olduğunu ve bunun doğa üstü telepati yeteneği olduğunu öğrenmesi kapatıldığı akıl hastanesinden kaçarak bir grup mutantın yanına yerleşmesini konu alır. David, yeteneğini keşfetmeye odaklanmıştır.

Legion Konusu

Dizinin başkarakterlerinden David Kaller'a çocukken şizofreni teşhisi koyulmuştur. Keller, çocukluk çağının büyük bir bölümünü akıl hastanesinde geçirmiştir. 30'lu yaşların başında olan David Kaller, oldukça gizemli ve alımlı bir kadın olan Syd'a karşı ilgi duymaya başlar. İkili beraber vakit geçirmeye başlar. David, Syd ile yakınlaşmasının ardından duyduğu seslerin ve zaman zaman gördüğü halüsilasyonların aslında gerçek olabileceğini düşünmektedir. Hastaneden kaçmayı başaran David Keller, soluğu ablasının evinde alır. Ancak Syd'in hayatına tekrar girmesi ile kendini yepyeni ve fırsatlarla dolu bambaşka bir dünyada bulur. Marvel dizileri içerisinden süper kahraman dizilerine çok farklı bir bakış açısı kazandıran dizi bu bakımdan oldukça fazla övgü alan bir yapım oldu. Chris Claremont ve Bill Sienkiewicz‘ın aynı isimli eserinden diziye uyarlanan Legion, IMDb’de on binlerce kişi tarafından oylandı ve 8,3’lük harika bir puan seviyesine sahip oldu. Legion dizisi 2019 senesinde yayınlanan final bölümü ile izleyiciye veda etti.

Legion Oyuncuları

Legion dizisinin oyuncu kadrosunda Dan Stevens, Aubrey Plaza, Rachel Keller, Bill Irwin, Jeremie Harris, Jean Smart ve Amber Midthunder gibi tecrübeli isimler yer alıyor. Dizide yer alan diğer karakterler ve canlandıran kişiler ise şunlardır:

  • Bill Irwin – Cary Loudermilk
  • Jeremie Harris – Ptonomy Wallace
  • Amber Midthunder – Kerry Loudermilk
  • Hamish Linklater – Clark
  • Dan Stevens – David Haller
  • Rachel Keller – Syd Barrett
  • Aubrey Plaza – Lenny Busker

Legion dizisi toplam 3 sezondan oluşuyor. 27 bölüm ile izleyicilerin beğenisine sunulan yapım, Marvel tarafından FX kanalı için hazırlanmıştı. Legion, ülkemizde de Blu Tv tarafından yayınlanmaktadır. Dizi, Noah Hawley tarafından tasarlandı. Blüm süreleri ise 43 ile 68 dakika arasında değişiyor.

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.