FOX Dizileri

The X-Files

Imdb: 8.6

Sezon Bilgisi: 11 Sezon / 217 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 10 Eylül 1993 (İlk Yayın Tarihi) / 21 Mart 2018 (Final bölümü)

Türkçe "Gizli Dosyalar" olarak adlandırılan Fox dizisi The X-Files, Fox Mulder (David Duchovny) ve Dana Scully (Gillian Anderson) isimli iki FBI ajanının maceralarını konu almaktadır. Dizide, Ajan Fox Mulder ve Dana Scully FBI'ın X-Files (Gizli Dosyalar) departmanına atanmış iki ajandır, bu departman çözülemeyen, tuhaf ve paranormal olaylarla ilişkisi bulunan dosyalardan sorumludur. Ajan Fox Mulder, paranormal olaylara ve uzaylı komplosuna "inanan" bir bakış açısı ile yaklaşırken, Ajan Dana Scully ise hem bir bilim insanı hem de bir doktor olduğundan dolayı olaylara bilimi rehber alan kuşkucu bir tavırla yaklaşmaktadır. Mulder ve Scully, dizi ilerledikçe, devletin uzaylı yaşamının varlığını saklı tutmaya çalıştığını öğrenirler. Bu iki ajanın ilişkisi dizinin başlarında platonik olarak ilerlerken dizinin sonlarında doğru romantik bir ilişkiye dönüşmüştür.

Dizi Detayları

Fringe

Imdb: 8.4

Sezon Bilgisi: 5 Sezon / 100 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 09 Eylül 2008 (İlk Yayın Tarihi) / 18 Ocak 2013 (Final bölümü)

Fringe özel ajan Olivia Dunham, çılgın bilim adamı Walter Bishop ve üstün zekalı oğlu Peter Bishop'ın metafizik ve ileri bilim ile ilgili konuları araştırmasını anlatmaktadır.

Dizi Detayları

The Gifted

Imdb: 7.3

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 29 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 02 Ekim 2017 (İlk Yayın Tarihi) / 26 Şubat 2019 (Final bölümü)

Banliyöde yaşayan bir ailenin çocuklarının mutant olduğunu öğrenmesi ile değişen hayatlarını anlatıyor. Aile hükümetten kaçarak mutantların yaşadığı yer altı yaşam alanına kaçıyor ve hayatta kalmak için mücadele ediyor.

Dizi Detayları

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.