BBC Dizileri

Sherlock

Imdb: 9.1

Sezon Bilgisi: 4 Sezon / 15 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 05 Haziran 2011 (İlk Yayın Tarihi) / 15 Ocak 2017 (Final bölümü)

Karmaşık olaylar açısından La Casa de Papel dizisiyle benzerlik gösteren Sherlock dizisi akıl oyunları üzerine kuruludur. Gizemleri, tümdengelim yöntemi ile çözen Holmes'in ( tabi ki John Watson'un yardımıyla) her bölümde sizi şaşırtacak sona hazırlıklı olun.

Dizi Detayları

Killing Eve

Imdb: 8.2

Sezon Bilgisi: 4 Sezon / 27 Bölüm

Dizi Yayınlanma: (İlk Yayın Tarihi) ---

Bir Suikastçi ile onu yakalamaya çalışan ajan arasındaki kedi-fare oyununa tanık olacaksınız. Hikayesi de sizi etkileyecek, sonunda sizi bekleyen şeyi asla tahmin edemeyeceksiniz. Her bir olayda birbirlerine yaklaşan bu iki karakterin arasındaki ilişki gittikçe simbiyotik bir hale gelecek.

Dizi Detayları

Doctor Who

Imdb: 8.6

Sezon Bilgisi: 13 Sezon / 198 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 26 Nisan 2005 (İlk Yayın Tarihi) ---

Doktor olarak bilinen uzaylı maceracının ve Dünya gezegeninden arkadaşlarının zaman ve mekandaki diğer maceraları. Tarihin en uzun soluklu bilim kurgu dizisi ve türün hayranlarının mutlaka izlemesi gereken bir dizi. Hikayeler, dönen bir kadro ve pek de tipik olmayan bir ana karakterle taze kalıyor. Doktor başka bedenlere atlayabilir, evreni gezebilir ve uzaylılarla arkadaş olabilir.

Dizi Detayları

Fall of Eagles

Imdb: 8.1

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 13 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 15 Mart 1974 (İlk Yayın Tarihi) / 07 Haziran 1974 (Final bölümü)

1848 ile 1918 yılları arasını anlatan, 3 büyük Avrupa hadedanlığının yıkılış hikayelerini işleyen 13 bölümlük İngiliz yapımı televizyon dizisidir.

Dizi Detayları

Birdsong

Imdb: 7.4

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 2 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 22 Ocak 2012 (İlk Yayın Tarihi) / 29 Ocak 2012 (Final bölümü)

Sebastian Faulks tarafından yazılan "Birdsong" isimli savaş romanından uyarlanmıştır. Stephen Wraysford'un 1.Dünya Savaşı anılarını anlatan dizi, o dönemde evli bir kadınla olan ilişkisini ve kadının kocasının durumu öğrenmesi sonucu birlikte kaçmalarını anlatmaktadır.

Dizi Detayları

14 - Diaries of the Great War

Imdb: 8.6

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 8 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 29 Nisan 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 13 Mayıs 2014 (Final bölümü)

8 bölümlük belgesel tadında 1.Dünya Savaşı dizisi. BBC kanalında yayınlanan Alman yapımı, orjinal ismi "14 Tagebücher des Ersten Weltkriegs" olan dizi, savaşı siyasetçiler, ülkeler, ordular açısından değil, daha da küçük kesimlere inerek, fabrikalar, ev hanımları, çocuklar ve askerler açısından anlatıyor.

Dizi Detayları

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.