ABC Dizileri

Twin Peaks

Imdb: 8.8

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 30 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 08 Nisan 1990 (İlk Yayın Tarihi) / 10 Haziran 1991 (Final bölümü)

Türkçe ismi İkiz Tepeler olan Amerika yapımı Twin Peaks Star TV'de 90'lı yıllarda yayınlanmıştır. Twin Peaks Laura Palmer (Sheryl Lee) isimli bir genç kızın öldürülmesi sonrasında gelişen olayları konu alır. FBI ajanı Dale Cooper (Kyle MacLachlan) bu cinayetle ilgilenmek için kasabaya gönderilir, fakat bu küçük ve sakin görünen kasaba aslında derinliğine bakıldığında çok karışıktır.

Dizi Detayları

ANZAC Girls

Imdb: 8

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 6 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 10 Ağustos 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 14 Eylül 2014 (Final bölümü)

ANZAC Girls 2014 yılında gösterime girmiş Avustralya yapımı 6 bölümlük mini dizidir. İskenderiye, Limni ve Batı Cephesinde Avustralya Ordusu'nda görevi hemşirelerin hikayesini anlatmaktadır. Peter Rees'in "The Other ANZACs" isimli kitabında yer alan, mektup, fotoğraf ve günlüklere dayanmaktadır.

Dizi Detayları

1915

Imdb: 7.4

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 7 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 27 Haziran 1982 (İlk Yayın Tarihi) / 08 Ağustos 1982 (Final bölümü)

1915, Avustralya yapımı 1.Dünya Savaşı dizisidir. Roger McDonald'ın "1915: Bir Gelibolu Romanı" isimli eserine dayanan ve orduya katılmış iki Anzak askerinin hikayesini anlatır. Dizinin hikayesi Peter Yeldham tarafından yazılmıştır.

Dizi Detayları

Agents of S.H.I.E.L.D.

Imdb: 7.5

Sezon Bilgisi: 7 Sezon / 136 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 24 Eylül 2013 (İlk Yayın Tarihi) / 12 Ağustos 2020 (Final bölümü)

Dizinin baş karakteri olarak karşımıza Ajan Coulson çıkıyor. Coulsun'u Avangers filmlerinden de yakından tanıyorduk. Ajan Coulson, fantastik olaylara ve dış tehditlere karşı dünyayı kurtarmak adına müdür Nick Fury’nin kendisine verdiği ayrıcalık ile bir profesyonel bir ekip kurar. Bunun yanında müdür Nick Fury, ekibe destek olması adına SHIELD ekibine özel bir uçakda tahsis eder. Ekip, başlangıçta Ajan Coulson ve 4 diğer ajandan oluşuyordu.

Dizi Detayları

Agent Carter

Imdb: 7.9

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 18 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 06 Ocak 2015 (İlk Yayın Tarihi) / 01 Mart 2016 (Final bölümü)

Kaptan Amerika filminden tanıdığımız Marvel evrenindeki bir ajanın hikayesini anlatıyor. Ajan Peggy Carter, 1946 yılında hayatının aşkını maalesef kaybeder. Genç yaşta dul kalan Carter gizli görevlere katılmaya ve  Howard Stark için çalışmaya başlar. Bir ajanın hikayesini anlatmakta.

Dizi Detayları

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.