Jessica Jones Konusu ve Oyuncuları

IMDB: 7.9
Sezon: 3 Bölüm: 39
İlk Yayın Tarihi: 20 Kasım 2015
Final: 14 Haziran 2019
Platformlar: Netflix Dizileri Netflix
Türler: Suç Aksiyon

Jones, geçmişte birçok travmatik olay yaşamış ve stres bozukluğu nedeniyle bir süre sonra süper kahramanlık kariyerini bitirmiştir. Bunun yerine bir dedektiflik bürosu açıp, özel yetenekli insanların davalarına bakmaya odaklanmıştır. Fakat Daredevil'in kardeş dizisi olarak yapılan bu dizide geçmişten gelen Jones'in en büyük düşmanlarından olan Purple Man, Jones'in sakin yaşamaya çalışma hayallerini ortadan kaldırır.

Jessica Jones Konusu

Dizinin baş karakteri Jessica Jones'un süper kahraman olarak yerine getirmekte olduğu görevi bir trajedi ile sonuçlanmıştır. Jessica Jones, New York Hell’s Kitchen bölgesinde alaycı ve ateşli bir dedektif olarak kişisel hayatına farklı bir yön verir. Jones, kariyerini yeniden inşa etmektedir. Özel dedektif olarak görev yapan Jessica kendinden adeta nefret etmektedir. Bunun yanında kötü bir TSSB vakasıyla boğuşmaktadır. Karakter, doğa üstü yeteneklerini yardıma ihtiyacı olanlar için beklenmedik bir şekile kullanır. Jones, acımasız şeytanlarla hem içten hemde dıştan savaş halindedir. Kimyasal bir sızıntının meydana gelmesinin ardından Jessica Jones, doğa üstü bir güce ve dirence  kavuşur. Bunun yanında ses hızına yakın hızlarda uçma gibi harika özelliklere de sahip olur. Yapım, Melissa Rosenberg tarafından ekranlara uyarlandı. İlk kez 2015 senesinde izleyici ile buluşan dizinin her sezonu 13 bölümden oluşuyor. IMDb puanı olarak ise 7,9 gibi başarılı seviyelere ulaşmayı başardı. Jessica Jones dizisini keyifle izleyeceğinizden eminiz.

Jessica Jones Oyuncuları

Jessica Jones dizisinin oyuncu kadrosunda, Krysten Ritter, Eka Darville, Rachael Taylor, Carrie-Anne Moss, David Tennant ve John Ventimiglia gibi ünlü isimler yer alıyor. Dizide yer alan diğer karakterler ise şunlardır:

  • John Ventimiglia – Detective Eddy Costa
  • David Tennant – Kilgrave
  • Rebecca De Mornay – Dorothy Walker
  • R. Ramirez – Oscar Arocho
  • Krysten Ritter – Jessica Jones
  • Rachael Taylor – Trish Walker
  • Eka Darville – Malcolm Ducasse
  • Carrie-Anne Moss – Jeri Hogarth

Dizi ilk olarak 20 Kasım 2015 tarihinde Netflix platformunda yayınlanmaya başladı. Bir Marvel dizisi olarak karşımıza çıkan Jessica Jones, Brian Michael Bendis ve Michael Gaydos’ın aynı isme sahip çizgi romanından diziye uyarlanmıştır.

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.