Helix Konusu ve Oyuncuları

IMDB: 6.8
Sezon: 2 Bölüm: 26
İlk Yayın Tarihi: 10 Ocak 2014
Final: 10 Nisan 2015
Kanal: SYFY Dizileri SYFY
Türler: Korku Gerilim Dram

Dış dünyadan izole Kutup bölgesinde yer alan Arktik isimli Amerikan Hastalık Araştırma Merkezi'nde bir salgın hastalık ortaya çıkmıştır. Bilim insanları bu virüsün kaynağını araştırırken bir yandan da virüse maruz kalmış çalışma arkadaşlarını hayatta tutmakla görevlidir.

Helix Konusu

Kuzey Kutup bölgesinde yer alan Arktik isimli hastalık kontrol merkezinde çalışan bir grup bilim insanı, çalışmaları sırasında bir salgın hastalık ortaya çıkar.  Dış dünyadan izole olan bu araştırma merkezinde virüsle başa çıkmaya çalışan doktorlar hem virüse maruz kalan çalışma arkadaşlarını iyileştirmekle hem de virüsün kaynağını araştırmakla uğraşmaları gerekir. Helix ismi ise bulunan virüsün mikroskop altındaki sarmal görüntüsünden gelmektedir.

Helix Oyuncuları

Amerika yapımı salgın dizisi Helix’in yönetmen koltuğunda Ronald D. Moore ismi yer almaktadır. Yapımcılığını Cameron Porsandeh’in üstlendiği dizinin başrollerinde, Billy Campbell, Hiroyuki Sanada, Kyra Zagorsky, Mark Ghanimé ve Matt Long bulunmaktadır. Dizinin ilk bölümü 10 Ocak 2014 tarihinde Syfy Network tarafından yayınlanmıştır.

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.