Hayatta Kalma (Survival) Temalı Diziler Listesi

Post-Apokaliptik ve hayatta kalma temalı dizi mi arıyorsunuz? Aradığınız dizi burada olabilir. Güncel survival konulu diziler liste olarak aşağıda yer almaktadır. Daha önce izlediğiniz diziler varsa yorumda bildirerek listemizi güncellememize katkı sağlayabilirsiniz.

Fear the Walking Dead

Imdb: 6.9

DZB Puan: 7

Sezon Bilgisi: 6 Sezon / 86 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 23 Ağustos 2015 (İlk Yayın Tarihi) ---

Hikaye birebir aynı, fakat yer, mekan, zaman ve kişiler farklı. Kişiler şöyle farklı The Walking Dead evreninde kaybolan kişiler bu diziye geçiyor. Yer ise dizide Twd gibi Atlanta'da değil Los Angeles'ta geçiyor.

Dizi Detayları

The Walking Dead: World Beyond

Imdb: 4.2

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 20 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 02 Ekim 2020 (İlk Yayın Tarihi) / 30 Kasım 2021 (Final bölümü)

Devam edip etmeyeceği tartışmalı olan bu dizi yine aynı yapımcılar tarafından izleyiciye sunuldu. The Walking Dead hikayesinden ve kişilerden sıkılanları hedefleyen ve zombi hastalığı sonrası büyüyen ilk nesili canlandıran dizi. Imdb puanına bakacak olursak çokta sevilmişe benzemiyor. Bakalım 2 sezonda bizleri neler bekleyecek.

Dizi Detayları

The 100

Imdb: 7.6

DZB Puan: 10

Sezon Bilgisi: 7 Sezon / 100 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 19 Mart 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 30 Eylül 2020 (Final bölümü)

Nükleer savaşla yok olan dünya yüzeyinden kurtulmayı başaran bir grup insan dünyaya yakın bir yerde inşa ettikleri uzay aracında uzunca bir süre geçirmiştir. "Ark" olarak adlandırdıkları bu yaşan alanında suç işlemiş 100 genci aradan geçen 97 yıl sonra dünya yüzeyine gönderip tekrar yaşanabilir olup olmadığını araştırma göreviyle görevlendiren ve bu gençlerin yeni dünya yüzeyinde başlarına gelecekleri konu edinen dizidir.

Dizi Detayları

The Last Ship

Imdb: 7.5

Sezon Bilgisi: 5 Sezon / 56 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 22 Haziran 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 11 Kasım 2018 (Final bölümü)

Dünyayı ele geçiren bir salgından habersiz savaş gemisi görev için atlantiğe açılır. Bir de misafir bilim insanı vardır gemide. Fakat görevi hakkında gemi mürettebatına bir bilgi vermeden bu salgından kurtulmanın yolunu aramaktadır. Dünyanın tüm umudu bu gemiden gelecek iyi haber olarak yansıtılmış güzel bir hayatta kalma dizisidir.

Dizi Detayları

Snowpiercer

Imdb: 6.8

Sezon Bilgisi: 3 Sezon / 21 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 25 Mayıs 2020 (İlk Yayın Tarihi) ---

Soğukla mücadele eden bir dünyada hayatta kalmak için tek yer bir trenin vagonu olabilir mi? Bu dizide olabilir. Dünyanın etrafını dolanan ve sürekli hareket eden bir trende insanların hayat mücadelesi ve sınıf mücadelesine şahit olacaksınız.

Dizi Detayları

The Walking Dead

Imdb: 8.2

Sezon Bilgisi: 11 Sezon / 177 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 31 Ekim 2010 (İlk Yayın Tarihi) ---

The Walking Dead evreni, dünyanın sonunu getiren bir zombi salgınını konu alır. Dizi Amerika'nın Atlanta bölgesinde hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın yollarının kesişmesiyle birlikte hareket etmelerini ve hem zombi hemde diğer hayatta kalmaya çalışan insanlarla mücadelesini anlatmaktadır.

Dizi Detayları

The Rain

Imdb: 6.3

Sezon Bilgisi: 3 Sezon / 20 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 04 Mayıs 2018 (İlk Yayın Tarihi) / 06 Ağustos 2020 (Final bölümü)

Yağmurla gelen salgından korunan iki kardeşin babalarını bulmak için sığınağı terketmesi ve tehlikeli dış dünyayı keşfetmesini konu alan Danimarka dizisidir. İnsanların hayatta kalmak için acımasız ama büyüleyici bir dünyayı izleyicilerine sunar. Netflix dizisidir.

Dizi Detayları

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2022 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.