Hakkımızda

Dizibu, sevilen dizileri derleyerek sizler için listeler halinde sunar. Sevdiğiniz bir dizinin adını ya da bir kategori adı girerek arama gerçekleştirip o anki ruh halinize en uygun dizilerin listelerine ulaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinde yaptığımız iyileştirmeleri yine bu sayfa üzerinden kullanıcılarımıza duyuracağız.

Yazılım kademeli olarak geliştirilmekte ve her geçen gün birçok içerik ve özellik siz değerli kullanıcılarımıza sunulmaktadır.

  • 3 Mart 2021 - Dizibu.net yayın hayatına başladı. Dizi.club ile birlikte içerik geliştirmeye odaklı bir yazılımla "Merhaba dünya!" dedi.
  • 10 Mart 2021 - Dizi Karakterleri detaylı görüntüleme ve ölümsüz karakterler için replik ekleme bölümü dahil edildi.
  • 17 Mart 2021 - Yerli Dizi arama motoru olmak adına içeriklerimizi detaylı şekilde veritabanında tutmak için yazılımı geliştirdik.
  • 22 Mart 2021 - Dizi bölümleri yayın tarihlerini sunmak adına içerikleri sizlerle paylaşacağımız bölümü yazılıma dahil ettik.
  • 29 Mart 2021 - Türler kısmında filtreleme uyguladık. Artık DZB puanı, IMDB Puanı, Bölüm sayısı veya Devam eden dizileri filtreleyebilirsiniz.
  • 30 Mart 2021 - Diziler sayfamızda filtrelemeye uygun hale getirildi.
  • 05 Mayıs 2021 - Dizi ve kategoriler arasındaki karışıklılık giderildi. Kanal ve Platform sayfaları aktif hale getirildi. Bu sayfalarda filtreleme uyguladık. Artık DZB puanı, IMDB Puanı, Bölüm sayısı veya Devam eden dizileri filtreleyebilirsiniz.

Yazılım ve Tasarım geliştirme : uslumedya.comcool

Yazılım Dili: PHP
Veri Dili: Mysql
Tasarım: HTML,CSS, Bootstrap 5 (beta)

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.