Gelmiş Geçmiş En iyi Süper Kahraman Dizileri Listesi

Süper kahramanların doğa üstü güçleri sizi etkiliyor mu? Onların insanlara yardımlarını takdir mi ediyorsunuz? Filmleri hemen bitiyor diye eleştiriyorsanız buyurun size gelmiş geçmiş en iyi süper kahraman dizileri listesi.

DC's Legends of Tomorrow

Imdb: 6.8

Sezon Bilgisi: 7 Sezon / 93 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 21 Ocak 2016 (İlk Yayın Tarihi) ---

DC Comics'in çizgi romanından uyarlanmış, zamanlar arası seyahat edebilme özelliğine sahip bir takım süper kahramanın tehlike altındaki dünyayı kurtarmasını konu edilen süper kahraman dizisidir.

Dizi Detayları

Smallville

Imdb: 7.5

Sezon Bilgisi: 10 Sezon / 217 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 16 Ekim 2001 (İlk Yayın Tarihi) / 13 Mayıs 2011 (Final bölümü)

Ana karakter Clark Kent, dizinin ilk bölümlerinde çocuk yaşlarda karşımıza çıkıyor. Sevilen dizide Clark Kent çocukluk dönemini oldukça güzel geçiriyor. Ancak belirli bir zaman sonra kendini tuhaf ve doğa üstü olayların içerisinde buluyor. Smalville'nin ilerleyen bölümlerinde Clark Kent büyümeye başlar ve kendine has bazı özel güçlerinin olduğunun farkına varır. Bunun ardından ana karakterimiz diğer insanlardan çok farklı olduğunu anlar.

Dizi Detayları

Agents of S.H.I.E.L.D.

Imdb: 7.5

Sezon Bilgisi: 7 Sezon / 136 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 24 Eylül 2013 (İlk Yayın Tarihi) / 12 Ağustos 2020 (Final bölümü)

Dizinin baş karakteri olarak karşımıza Ajan Coulson çıkıyor. Coulsun'u Avangers filmlerinden de yakından tanıyorduk. Ajan Coulson, fantastik olaylara ve dış tehditlere karşı dünyayı kurtarmak adına müdür Nick Fury’nin kendisine verdiği ayrıcalık ile bir profesyonel bir ekip kurar. Bunun yanında müdür Nick Fury, ekibe destek olması adına SHIELD ekibine özel bir uçakda tahsis eder. Ekip, başlangıçta Ajan Coulson ve 4 diğer ajandan oluşuyordu.

Dizi Detayları

Runaways

Imdb: 7

Sezon Bilgisi: 3 Sezon / 33 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 21 Kasım 2017 (İlk Yayın Tarihi) / 13 Aralık 2019 (Final bölümü)

Runaways dizisi Marvel projelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Stan Lee’nin konuk olduğu bu harika yapım, temelinde lise çağındaki genç karakterlere yoğunlaşmış. Dizinin merkezinde 6 ana karakter mevcut. Bunlar; Alex, Nico, Gert, Karolina, Molly, Chase. Bu enerji dolu 6 genç, çocukluktan beri birbirlerini tanıyorlar. Bunun yanında aileleri de birbirleri ile yakın bir ilişki içerisinde. Ancak genç grupta son zamanlarda soğuk rüzgarlar esiyor ve eskisi kadar görüşmüyorlar.

Dizi Detayları

Heroes

Imdb: 7.5

Sezon Bilgisi: 4 Sezon / 78 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 22 Temmuz 2006 (İlk Yayın Tarihi) / 08 Şubat 2010 (Final bölümü)

Dizinin konusunu ele alırkan ilk göze çarpan Claire Bennet oluyor. Bennet, kendi halinde muhteşem bir aileye sahip ponpon bir kızdır. Hiro Nakamura ise Japonya'da özel bir şirkette çalışan sıradan bir elemandır. Peter Petrelli'de insanlara yardım etmeyi seven sıcak kanlı bir hemşire olarak karşımıza çıkıyor.

Dizi Detayları

The Defenders

Imdb: 7.3

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 8 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 18 Ağustos 2017 (İlk Yayın Tarihi) / 18 Ağustos 2017 (Final bölümü)

The Defenders, dört süper kahramanın kötülükle mücadele etmek için bir araya gelerek New York şehrini korumak nedeniyle bir takım oluşturmasını ve ortak bir düşmana karşı mücadele etmesini konu almaktadır.

Dizi Detayları

Luke Cage

Imdb: 7.3

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 26 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 30 Eylül 2016 (İlk Yayın Tarihi) / 22 Haziran 2018 (Final bölümü)

Luke Cage, cezaevinde maruz kaldığı ve sabotaja uğrayan deneyler sonucu insan üstü güçlere ve kurşun geçirmez deriye sahip olur. Harlem'da yeni bir hayat kurmaya çalışırken, şehirde kötülerle mücadele etmek ve geçmişiyle yüzleşmek zorundadır. (wikipedia)

Dizi Detayları

Arrow

Imdb: 7.5

DZB Puan: 4.7

Sezon Bilgisi: 8 Sezon / 170 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 10 Ekim 2012 (İlk Yayın Tarihi) / 28 Ocak 2020 (Final bölümü)

The CW tarafından yayınlanan Arrow, zengin bir çocuğun babasıyla birlikte yaptığı yolculukta kaybolup, ıssız bir adada geçirdiği süreler boyunca kendini bazı konularda geliştirmiş ve Starling şehrinde kötülükle mücadele için yeniden dönmüştür. Oliver Queen, babasının ona bıraktığı defterdeki isimlerle yüzleşir.

Dizi Detayları

Agent Carter

Imdb: 7.9

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 18 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 06 Ocak 2015 (İlk Yayın Tarihi) / 01 Mart 2016 (Final bölümü)

Kaptan Amerika filminden tanıdığımız Marvel evrenindeki bir ajanın hikayesini anlatıyor. Ajan Peggy Carter, 1946 yılında hayatının aşkını maalesef kaybeder. Genç yaşta dul kalan Carter gizli görevlere katılmaya ve  Howard Stark için çalışmaya başlar. Bir ajanın hikayesini anlatmakta.

Dizi Detayları

The Gifted

Imdb: 7.3

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 29 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 02 Ekim 2017 (İlk Yayın Tarihi) / 26 Şubat 2019 (Final bölümü)

Banliyöde yaşayan bir ailenin çocuklarının mutant olduğunu öğrenmesi ile değişen hayatlarını anlatıyor. Aile hükümetten kaçarak mutantların yaşadığı yer altı yaşam alanına kaçıyor ve hayatta kalmak için mücadele ediyor.

Dizi Detayları

The Flash

Imdb: 7.7

Sezon Bilgisi: 8 Sezon / 140 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 07 Ekim 2014 (İlk Yayın Tarihi) ---

Ne kadar hızlı koşabilirsin? Geçirdiği bir kaza sonrası mutant bir özelliğe kavuşan Barry Allen'in bu yeteneği Central City'i kurtarmak için kullanmasını konu alan The CW tarafından yayınlanan tv dizisidir. Dizi halen devam etmektedir.

Dizi Detayları

Jessica Jones

Imdb: 7.9

Sezon Bilgisi: 3 Sezon / 39 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 20 Kasım 2015 (İlk Yayın Tarihi) / 14 Haziran 2019 (Final bölümü)

Jones, geçmişte birçok travmatik olay yaşamış ve stres bozukluğu nedeniyle bir süre sonra süper kahramanlık kariyerini bitirmiştir. Bunun yerine bir dedektiflik bürosu açıp, özel yetenekli insanların davalarına bakmaya odaklanmıştır. Fakat Daredevil'in kardeş dizisi olarak yapılan bu dizide geçmişten gelen Jones'in en büyük düşmanlarından olan Purple Man, Jones'in sakin yaşamaya çalışma hayallerini ortadan kaldırır.

Dizi Detayları

Legion

Imdb: 8.2

Sezon Bilgisi: 3 Sezon / 27 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 09 Şubat 2017 (İlk Yayın Tarihi) / 12 Ağustos 2019 (Final bölümü)

Dizide şizofreni teşhisi konulan bir hastanın (David Haller) çocukluk yıllarından beri duyduğu seslerin Syd ile tanıştıktan sonra gerçek olduğunu ve bunun doğa üstü telepati yeteneği olduğunu öğrenmesi kapatıldığı akıl hastanesinden kaçarak bir grup mutantın yanına yerleşmesini konu alır. David, yeteneğini keşfetmeye odaklanmıştır.

Dizi Detayları

Daredevil

Imdb: 8.6

Sezon Bilgisi: 3 Sezon / 39 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 06 Ocak 2016 (İlk Yayın Tarihi) / 19 Ekim 2018 (Final bölümü)

Gündüzleri avukatlık geceleri ise süper kahramanlık yapan kör bir adamın hikayesi. Özel doğa üstü bir güce sahip olmayan Daredevil, görme engeli nedeniyle gelişen diğer duyularını suça karşı mücadele için kullanmayı tercih ediyor.

Dizi Detayları

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.