Tarih Dizileri

Tarih Türünde Diziler

Das Boot

Imdb: 7.4

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 16 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 23 Kasım 2018 (İlk Yayın Tarihi) ---

2.Dünya Savaşı yıllarıda bir Alman denizaltısı U-612 ve mürettebatını konu alan Alman yapımı televizyon dizisidir. Denizaltıdaki krostofobik yapıyı yansıtan ayrıca Fransız direnişini dizide işlenmiştir.

Dizi Detayları

Gallipoli

Imdb: 7.9

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 7 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 09 Şubat 2015 (İlk Yayın Tarihi) / 09 Mart 2015 (Final bölümü)

Orduya katılan dört Avustralyalı gencin Gelibolu'ya gönderilmesi ve savaşta yaşadıkları tarafsız bir bakış açısıyla anlatılmaktadır. Dizinin baş rollerinde Kodi Smit-McPhee, Harry Greenwood, Sam Parsonson gibi Avustralyalı oyuncular yer almıştır.

Dizi Detayları

Hatfields & McCoys

Imdb: 8

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 3 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 28 Mayıs 2012 (İlk Yayın Tarihi) / 30 Mayıs 2012 (Final bölümü)

Amerikan İç Savaşı sırasında Batı Virginia / Kentucky bölgesinde yaşayan 2 aile arasındaki kan davasını konu eden, Western tarzı 3 bölümlük mini tv dizisidir.

Dizi Detayları

Fall of Eagles

Imdb: 8.1

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 13 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 15 Mart 1974 (İlk Yayın Tarihi) / 07 Haziran 1974 (Final bölümü)

1848 ile 1918 yılları arasını anlatan, 3 büyük Avrupa hadedanlığının yıkılış hikayelerini işleyen 13 bölümlük İngiliz yapımı televizyon dizisidir.

Dizi Detayları

Downton Abbey

Imdb: 8.7

Sezon Bilgisi: 6 Sezon / 52 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 26 Eylül 2010 (İlk Yayın Tarihi) / 25 Kasım 2015 (Final bölümü)

Dizi, yakın dünya tarihinin önemli hikayelerini sezonlar şeklinde incelemiştir. İlk sezonda Titanik'in batışı, 2.Sezonda 1.Dünya savaşının patlak vermesi, İspanyol Salgını, Marconi Skandalı gibi olaylar işlenmiştir.

Dizi Detayları

Deadline Gallipoli

Imdb: 7.4

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 2 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 19 Nisan 2015 (İlk Yayın Tarihi) / 20 Nisan 2015 (Final bölümü)

Üç gazeteci, Charles Bean, Ellis Ashmead Bartlett ve Phillip Schuler, 1915'te işgalci İngiliz ve Müttefik birlikleriyle Gelibolu'ya gelirler. Anzakların hikayesi Avustralya televizyonunda savaşa dahil olan gazetecilerin gözünden izleyiciye aktarılmıştır.

Dizi Detayları

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.