Korku Dizileri

Korku Türünde Diziler

Stranger Things

Imdb: 8.7

Sezon Bilgisi: 4 Sezon / 34 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 15 Temmuz 2016 (İlk Yayın Tarihi) ---

80'li yılları kendine fon yapan Stranger Things, dönemin korku filmlerine selam çakmayı atlamayan bir fantastik gerilim dizisi. Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono'yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesini anlatıyor.

Dizi Detayları

Castle Rock

Imdb: 7.6

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 20 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 25 Ağustos 2018 (İlk Yayın Tarihi) / 11 Aralık 2019 (Final bölümü)

Stephen King'in hikayelerinden beslenen Castle Rock, korku türünde bir dizidir.  King'in en sevilen eserlerindeki karakterlere ait hikayeler ve bazı mitolojik hikayeleri birleştirerek Maine bölgesindeki ormanlık alanlarda karanlık ve aydınlığın savaşını izleyicilere sunuyor.

Dizi Detayları

Helix

Imdb: 6.8

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 26 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 10 Ocak 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 10 Nisan 2015 (Final bölümü)

Dış dünyadan izole Kutup bölgesinde yer alan Arktik isimli Amerikan Hastalık Araştırma Merkezi'nde bir salgın hastalık ortaya çıkmıştır. Bilim insanları bu virüsün kaynağını araştırırken bir yandan da virüse maruz kalmış çalışma arkadaşlarını hayatta tutmakla görevlidir.

Dizi Detayları

Outcast

Imdb: 7.4

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 20 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 20 Mayıs 2016 (İlk Yayın Tarihi) / 05 Haziran 2017 (Final bölümü)

Konu çok benzemese de Robert Kirkman tarafından yazılan farklı bir çizgi romana dayanması bu listede yer almasına yeterli bizce. Konusu ise şeytanın insanları ele geçirmesi üzerine bir gencin insanları bu durumdan kurtarmasını ve bu konuda uzmanlaşmasını konu ediniyor. Fakat Kyle Barnes isimli bu gencin geçmişi onu rahat bırakmayacak.

Dizi Detayları

The Walking Dead

Imdb: 8.2

Sezon Bilgisi: 11 Sezon / 177 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 31 Ekim 2010 (İlk Yayın Tarihi) ---

The Walking Dead evreni, dünyanın sonunu getiren bir zombi salgınını konu alır. Dizi Amerika'nın Atlanta bölgesinde hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın yollarının kesişmesiyle birlikte hareket etmelerini ve hem zombi hemde diğer hayatta kalmaya çalışan insanlarla mücadelesini anlatmaktadır.

Dizi Detayları

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.