Hayatta Kalma Dizileri

Hayatta Kalma Türünde Diziler

Squid Game

Imdb: 8.1

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 9 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 17 Eylül 2021 (İlk Yayın Tarihi) / 17 Eylül 2021 (Final bölümü)

Borç batağında yüzen 456 kişinin ıssız bir adada çocuk oyunları oynayarak büyük ödüle ulaşmaya çalışması konu edilmiş, birçok dizi sever tarafından eleştiri alsa da aslında batılı güçlerin ağır eleştiri edildiği dizi birçok kesim tarafından da sevilmiştir.

Dizi Detayları

Fear the Walking Dead

Imdb: 6.9

DZB Puan: 7

Sezon Bilgisi: 6 Sezon / 86 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 23 Ağustos 2015 (İlk Yayın Tarihi) ---

Hikaye birebir aynı, fakat yer, mekan, zaman ve kişiler farklı. Kişiler şöyle farklı The Walking Dead evreninde kaybolan kişiler bu diziye geçiyor. Yer ise dizide Twd gibi Atlanta'da değil Los Angeles'ta geçiyor.

Dizi Detayları

The Walking Dead: World Beyond

Imdb: 4.2

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 20 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 02 Ekim 2020 (İlk Yayın Tarihi) / 30 Kasım 2021 (Final bölümü)

Devam edip etmeyeceği tartışmalı olan bu dizi yine aynı yapımcılar tarafından izleyiciye sunuldu. The Walking Dead hikayesinden ve kişilerden sıkılanları hedefleyen ve zombi hastalığı sonrası büyüyen ilk nesili canlandıran dizi. Imdb puanına bakacak olursak çokta sevilmişe benzemiyor. Bakalım 2 sezonda bizleri neler bekleyecek.

Dizi Detayları

Kingdom

Imdb: 8.4

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 13 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 25 Ocak 2019 (İlk Yayın Tarihi) ---

Bu sefer sevgili zombiler bir dönem dizisinde karşımıza çıkıyor. 1600'lü yıllarda Korede bir krallıkta meydana gelen salgın, ölülerin uyanıp zombilere dönüşmesi ve babasının yetersizliğine karşı halkın tek umudu olan veliaht prensin bu salgınla mücadelesini konu alıyor. Netflix yapımı olan bu dizi birçok dizi severlere göre The Walking Dead başladığından en iyi zombi dizisi olarak adlandırılıyor.

Dizi Detayları

The 100

Imdb: 7.6

Sezon Bilgisi: 7 Sezon / 100 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 19 Mart 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 30 Eylül 2020 (Final bölümü)

Nükleer savaşla yok olan dünya yüzeyinden kurtulmayı başaran bir grup insan dünyaya yakın bir yerde inşa ettikleri uzay aracında uzunca bir süre geçirmiştir. "Ark" olarak adlandırdıkları bu yaşan alanında suç işlemiş 100 genci aradan geçen 97 yıl sonra dünya yüzeyine gönderip tekrar yaşanabilir olup olmadığını araştırma göreviyle görevlendiren ve bu gençlerin yeni dünya yüzeyinde başlarına gelecekleri konu edinen dizidir.

Dizi Detayları

The Last Ship

Imdb: 7.5

Sezon Bilgisi: 5 Sezon / 56 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 22 Haziran 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 11 Kasım 2018 (Final bölümü)

Dünyayı ele geçiren bir salgından habersiz savaş gemisi görev için atlantiğe açılır. Bir de misafir bilim insanı vardır gemide. Fakat görevi hakkında gemi mürettebatına bir bilgi vermeden bu salgından kurtulmanın yolunu aramaktadır. Dünyanın tüm umudu bu gemiden gelecek iyi haber olarak yansıtılmış güzel bir hayatta kalma dizisidir.

Dizi Detayları

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.