1.Dünya Savaşı Dizileri

1.Dünya Savaşı konulu diziler

Gallipoli

Imdb: 7.9

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 7 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 09 Şubat 2015 (İlk Yayın Tarihi) / 09 Mart 2015 (Final bölümü)

Orduya katılan dört Avustralyalı gencin Gelibolu'ya gönderilmesi ve savaşta yaşadıkları tarafsız bir bakış açısıyla anlatılmaktadır. Dizinin baş rollerinde Kodi Smit-McPhee, Harry Greenwood, Sam Parsonson gibi Avustralyalı oyuncular yer almıştır.

Dizi Detayları

Flambards

Imdb: 8.4

Sezon Bilgisi: 0 Sezon / 13 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 02 Şubat 1979 (İlk Yayın Tarihi) / 20 Nisan 1979 (Final bölümü)

1900'lü yıllarda öksüz kalan bir kız çocuğunun hayatı etrafında dönen dram dizisidir. Christina, öksüz kaldıktan sonra annesinin üvey kardeşinin yanına yerleştirilir. Orada kuzenine aşık olur ve 1.Dünya Savaşı onları ayırır.

Dizi Detayları

Fall of Eagles

Imdb: 8.1

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 13 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 15 Mart 1974 (İlk Yayın Tarihi) / 07 Haziran 1974 (Final bölümü)

1848 ile 1918 yılları arasını anlatan, 3 büyük Avrupa hadedanlığının yıkılış hikayelerini işleyen 13 bölümlük İngiliz yapımı televizyon dizisidir.

Dizi Detayları

Downton Abbey

Imdb: 8.7

Sezon Bilgisi: 6 Sezon / 52 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 26 Eylül 2010 (İlk Yayın Tarihi) / 25 Kasım 2015 (Final bölümü)

Dizi, yakın dünya tarihinin önemli hikayelerini sezonlar şeklinde incelemiştir. İlk sezonda Titanik'in batışı, 2.Sezonda 1.Dünya savaşının patlak vermesi, İspanyol Salgını, Marconi Skandalı gibi olaylar işlenmiştir.

Dizi Detayları

Deadline Gallipoli

Imdb: 7.4

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 2 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 19 Nisan 2015 (İlk Yayın Tarihi) / 20 Nisan 2015 (Final bölümü)

Üç gazeteci, Charles Bean, Ellis Ashmead Bartlett ve Phillip Schuler, 1915'te işgalci İngiliz ve Müttefik birlikleriyle Gelibolu'ya gelirler. Anzakların hikayesi Avustralya televizyonunda savaşa dahil olan gazetecilerin gözünden izleyiciye aktarılmıştır.

Dizi Detayları

Birdsong

Imdb: 7.4

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 2 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 22 Ocak 2012 (İlk Yayın Tarihi) / 29 Ocak 2012 (Final bölümü)

Sebastian Faulks tarafından yazılan "Birdsong" isimli savaş romanından uyarlanmıştır. Stephen Wraysford'un 1.Dünya Savaşı anılarını anlatan dizi, o dönemde evli bir kadınla olan ilişkisini ve kadının kocasının durumu öğrenmesi sonucu birlikte kaçmalarını anlatmaktadır.

Dizi Detayları

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2022 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.