Daredevil Konusu ve Oyuncuları

IMDB: 8.6
Sezon: 3 Bölüm: 39
İlk Yayın Tarihi: 06 Ocak 2016
Final: 19 Ekim 2018
Platformlar: Netflix Dizileri Netflix
Türler: Suç Aksiyon

Gündüzleri avukatlık geceleri ise süper kahramanlık yapan kör bir adamın hikayesi. Özel doğa üstü bir güce sahip olmayan Daredevil, görme engeli nedeniyle gelişen diğer duyularını suça karşı mücadele için kullanmayı tercih ediyor.

Daredevil Konusu

Daredevil dizisinin hikayesi New York'da Hell’s Kitchen bölgesinde geçmektedir. Matt Murdock  çocukken radyoaktif bir kaza geçirmiştir. Bu kaza da gözlerine radyoaktif bir madde dökülür. Murdock, geçirdiği kazanın ardındna görme yetisini kaybeder. Fakat hala etrafında gerlişen olayları fark edebilmekte ve şekiller tespit edebilmektedir. Murdock'ın geçirdiği bu kaza diğer dört duyusunun daha kuvvetli ve hassas olmasına sebep olmuştur. Matt’in babası eski bir boksördür. Oğlunun başına gelen bu talihsiz kazadan dolayı kendini sorumlu tutmaktadır. Bu nedenle işini bırakır ve kendini yeniden boksa adar. Yaptığı bir maç esnasında kendisine verilen emirleri yapmadığı için öldürülür. Artık Murdock'ın en büyük düşmanı babasını öldüren Kingpin’dir. Bu olayların ardından babasının intikamını almak isteyen Daredevil, gündüzleri avukat olarak çalışır. Geceleri ise Daredevil olarak Hell’s Kitchen bölgesinde adalet dağıtmaya başlar. Kingpin’in aşkı ve Hell’s Kitchen bölgesinde kurmak istediği üstünlük Daredevil'in ortaya çıkmasıyla tamamen bozulacaktır. Asıl olaylar tam da bu noktadan sonra başlar.

Daredevil Oyuncuları

Daredevil, bir süper kahraman yapımı olmanın yanı sıra, karanlık bir dram ve suç dizisi olarak yer almaktadır. Dizinin prodüktörlüğünü ünlü Cabin In The Woods filminden tanıdığımız Drew Goddard ve Steven DeKnight üstleniyor. Dram, fantastik öğeler, polisiye ve aksiyon unsurlarını harmanlayan Daredevil beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Dizinin üçüncü sezonu Netflix tarafından çoktan onaylandı bile. Uzun senelerdir yayında olan Daredevil'de öncelikle Dexter’in başrol oyuncusu Michael C Hall aday gösterilmişti. Ancak Broadway Empire dizisinden tanınan İngiliz aktör Charlie Fox başrolü kaptı. Fox, dizide Daredevil karakterine hayat verdi. Matt Murdock’un yakın dostu ve iş ortağı Foggy Nelson karakterini de Elden Henson canlandırmaktadır. Dizide yer alan komedi unsurları Foggy Nelson'a yüklenmiş gibi duruyor.

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.