Arrow Konusu ve Oyuncuları

IMDB: 7.5 DZB: 4.7
Sezon: 8 Bölüm: 170
İlk Yayın Tarihi: 10 Ekim 2012
Final: 28 Ocak 2020
Kanal: The CW Dizileri The CW
Türler: Suç Aksiyon Macera

The CW tarafından yayınlanan Arrow, zengin bir çocuğun babasıyla birlikte yaptığı yolculukta kaybolup, ıssız bir adada geçirdiği süreler boyunca kendini bazı konularda geliştirmiş ve Starling şehrinde kötülükle mücadele için yeniden dönmüştür. Oliver Queen, babasının ona bıraktığı defterdeki isimlerle yüzleşir.

Arrow Konusu

Arrow karakteri, efsanevi DC Comic super kahramanı Green Arrow çizgi romanında karşımıza çıkmıştı. Karakter, bu çizgi romanın diziye uyarlanması ile bambaşka bir hal aldı diyebiliriz. Geliştirici ekipte Andrew Kreisberg ve Marc Guggenheim yer alıyor. Dizinin yönetmenliğini ise David Nutter üstleniyor. Konu olarak oldukça zengin bir adamın beklenmeyen bir gemi kazasının ardından bir adada mahsur kalmasını ve şehre dödüğünde hayata bakış açısında meydana gelen bir takım değişiklikler inceleniyor. Oliver Queen şehrin çapkın ve zengin playboyudur. Queen, babasıyla birlikte çıktığı bir gemi seyahati esnasında kaybolmuştur. Oliver Queen'in babası yaşadıkları Starling şehrinin haznedarlarından biridir. Babası Robert Queen yolculuk yaptıkları geminin kaza yapmasının ardından, kendisini feda etmiş ve oğlunun hayatını kurtarmıştır. Ailesi ise her şeyden habersizdir. Ailenin diğer fertleri Oliver Queen'in öldüğünü düşünmektedir. Karakter ise kazanın ardından Pasifik Okyanusu’nda ıssız bir ada da mahsur kalmış ve buraya uyum sağlamak için çaba sarf etmektedir. Karakterin düştüğü bu ıssız ada ise hiç kimsenin uğramadığı, en azılı katillerin yer aldığı bir adadır. Oliver burada tam 5 yıl geçirmiştir. Bu sürenin ardından adanın yakınlarından geçen Çinli balıkçılar geçerken kendisini fark eder ve Oliver kurtulur. Şehrine geri döndüğünde artık o eski zengin ve yaramaz Oliver Queen artık yoktur. Adanın acımasısz ve zorlu koşulları, her gün verdiği yaşam mücadelesi Oliver'in karakterini büyük ölçüde şekillendirmiştir. Oliver artık bir savaş makinesidir.

Arrow Oyuncuları

Dünya çapında keyifle izlenen Arrow dizisinin oyuncu kadrosunda Stephen Amell, Emily Bett Rickards, Katie Cassidy, David Ramsey, Susanna Thompson, Willa Holland, Colton Haynes ve Paul Blackthorne bulunuyor. Dizi ilk olarak 2012 senesinde yayınlanmaya başladı. ABD yapımı Arrow dizisi The CW kanalında yayınlanıyor. Arrow IMDb puanı olarak ise 8.0 gibi ciddi bir konumda yer alıyor. Tepeden tırnağa aksiyon ve heyecan dolu bu yapım bağımlılık yapabilir.

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.