2.Dünya Savaşı Konulu Diziler Listesi

2.Dünya savaşını konu alan diziler listesi. Sonradan dahil olan Amerika, Nazilerin savaş makinelerine karşı direnişte olan Polonya, Fransa, İngiltere, Sam Amca ile arası her zaman iyi olmayan Sovyetler Birliği, savaşı fırsata çevirmeye çalışan Güneş İmparatorluğu...

2. Dünya savaşının karanlık yüzüne ışık tutan birçoğu gerçek hikayelere dayanan televziyon dizileri ve belgesel serileri.

Das Boot

Imdb: 7.4

Sezon Bilgisi: 2 Sezon / 16 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 23 Kasım 2018 (İlk Yayın Tarihi) ---

2.Dünya Savaşı yıllarıda bir Alman denizaltısı U-612 ve mürettebatını konu alan Alman yapımı televizyon dizisidir. Denizaltıdaki krostofobik yapıyı yansıtan ayrıca Fransız direnişini dizide işlenmiştir.

Dizi Detayları

Sıfır Derece Dönüş

Imdb: 7.9

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 30 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 13 Nisan 2007 (İlk Yayın Tarihi) / 15 Kasım 2007 (Final bölümü)

Orjinal adı "Madare sefr darajeh" olan dizi 2007 yılı İran, Fransa , Macaristan ve Lübnan ortak yapımıdır. İranlı bir erkeğin Fransız Yahudi bir kadına aşık olması ve savaş boyunca Nazilerin toplama kamplarındaki işkencelerini anlatmaktadır. Ayrıca İranlı diplomatların birçok Yahudi'nin hayatını kurtardığıda yine dizide izleyiciye sunulmuştur.

Dizi Detayları

Changi

Imdb: 8.2

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 6 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 14 Ekim 2001 (İlk Yayın Tarihi) / 18 Kasım 2001 (Final bölümü)

Her dokuz yılda bir toplanıp askerlik hatıralarını yad eden 6 Avustralya askerinin 2.dünya savaşında esir düştüğü ve esir kampında geçirdikleri anıları anlatan Avustralya yapımı tv dizisidir. Dizi Sİngapur ve Malay ormanlarında çekilmiştir.

Dizi Detayları

Resistance

Imdb: 7.5

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 6 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 19 Mayıs 2014 (İlk Yayın Tarihi) / 02 Haziran 2014 (Final bölümü)

1940'lı yıllarda Nazi işgali altındaki Fransa'nın başkentinde 17 yaşındaki bir kız çocuğunun direnişe katılmasını konu alan 6 bölümlük Fransız yapımı mini tv dizisidir.

Dizi Detayları

Land Girls

Imdb: 7

Sezon Bilgisi: 3 Sezon / 15 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 07 Eylül 2009 (İlk Yayın Tarihi) / 11 Kasım 2011 (Final bölümü)

BBC tarafından yapılan dizi 4 kadın savaşçının hikayesini anlatıyor. Hitler'in olası saldırılarına karşı İngiltere, dönemin Başbakanı Winston Churchill'in kadınlara da kendilerini korumak için askeri eğitim verilmesini talep etmesiyle askerlik eğitimi almalarını konu alan toplamda 3 sezon sürmüş İngiltere yapımı 2.Dünya savaşı dizisidir.

Dizi Detayları

Generation War

Imdb: 8.5

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 3 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 17 Mart 192013 (İlk Yayın Tarihi) / 20 Mart 2013 (Final bölümü)

Orjinal adı "Unsere Mütter, unsere Väter" olan Alman yapımı 3 bölümlük mini 2.Dünya savaşı dizisi. Hitler'in askerler kışa kalmaz savaşı bitirir dediği Barbarossa Harekatı ve Stalingrad kuşatmasını drama şeklinde izleyiciye sunar.

Dizi Detayları

Catch-22

Imdb: 7.8

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 6 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 17 Mayıs 2019 (İlk Yayın Tarihi) / 17 Mayıs 2019 (Final bölümü)

1961 yılında Joseph Heller tarafından yayınlanan aynı isimli romandan esinlenerek dizi haline getirilmiş savaş dizisidir. Dizi yüzbaşı John Yossarian ve emrindeki havacıları konu alan kara mizah unsurları barındıran savaş dizisidir. Savaşın sonuna dek eğitimin süreceğini düşünen bir asker eğitimi tamamlayıp cepheye intikal eder. B-25 bombardıman uçağıyla göreve çıkmamak için direnen Yüzbaşı kendini Akdenizde kurgulanmış Pianosa adasında faşist kontrolündeki İtalya'ya bombardıman sortileri düzenlerken bulur.

Dizi Detayları

The Pacific

Imdb: 8.3

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 10 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 14 Mart 2010 (İlk Yayın Tarihi) / 16 Mayıs 2010 (Final bölümü)

HBO imzalı 2.Dünya savaşı dizisi. Fakat bu sefer cephe farklı. 3 Amerikalı denizcinin Pasifik cephesindeki mücadelesini anlatan yine 10 bölümlük mini tv dizisi. Japonların ölümüne mücadelesini, Solomon Adasında yer alan Guadalcanal için verilen mücadele dizide fazlasıyla yansıtılmıştır.

Dizi Detayları

Kardeşler Takımı

Imdb: 9.4

DZB Puan: 8

Sezon Bilgisi: 1 Sezon / 10 Bölüm

Dizi Yayınlanma: 09 Eylül 2001 (İlk Yayın Tarihi) / 04 Kasım 2001 (Final bölümü)

Kardeşler Takımı 2.dünya savaşı konulu bir dizidir. 101. Hava indirme tümeninde yer alan Easy bölüğünün askerleri canlandıran 2.Dünya savaşında çatışma sahneleriyle savaşın içerisine sokacak bir dizi. Yönetmen koltuğunda Tom Hanks olan dizi HBO tarafından yayınlanmıştır.

Dizi Detayları

Yorumlar (1)

HBOCU
04 Mart 2021 - 12:56:35

Gerçekten kardeşler takımı ve pasifik cephesi bu konuda yapılmış en iyi diziler. HBO hiçbir şeyden kaçmamış, sıkıcı bir hikayesi de yok. Kesinlikle tavsiye ediyorum mutlaka ama mutlaka izleyin.

Yorum Yapın

Dizibu, izlediğiniz bir diziye benzer alternatif diziler paylaşır. Genel olarak liste halinde diziler sunar ve aralarında seçim yapıp izleyebilirsiniz. Dizilerin bölüm sayısı, bitiş tarihi, IMDB puanı ve birkaç satırlık bilgilendirici konu açıklaması paylaşır. Daha önce izlediğiniz bir dizinin sayfasından o dizi için inceleme gönderebilir ona puan verebilirsiniz.

2021 - Dizibu.net, Dizi bilgi sitesi & Proje Kodlama: uslumedya Dizibu Hakkında

Sitemiz telif haklarına saygılı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sitemizde yer alan görseller dizi yapımcılarına ait olup, paylaşılan fragman ve tanıtım video içerikleri dizi orjinal Youtube sayfalarından derlenmektedir. Sitemiz sadece tanıtım amacıyla görsellere yer verir. Görseller nedeniyle telif hakkını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bilgi@uslumedya.com e-posta adresine mail göndererek bilgi verebilirsiniz. Uygun görülen görseller sitemizden kaldırılacaktır.